Son Konu

Nazmiye Doğangaç doğum gününde tüm organlarını bağışladı!

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Zonguldak'ta yaşamış 48 yaşındaki Nazmiye Doğangaç İl Sağlık Müdürlüğüne gelerek doğum günü olan 9 Kasım'da bütün organlarını bağışlayarak örnek bir davranışta bulundu

Zonguldak'ta yaşamış evli üç çocuk annesi 48 yaşındaki Nazmiye Doğangaç İl Sağlık Müdürlüğüne gelerek doğum günü olan 9 Kasım'da tüm organlarını bağışlayarak örnek bir davranışta bulundu

BEN BİR ÖLÜRKEN AİLEM BİN ÖLSÜN İSTEMİYORUM

İHA'nın haberine tarafından; 48 yaşındaki Nazmiye Doğangaç, her sene 39 Kasım tarihleri aralarında düzenlenen Organ ve Doku Bağışı etkinlikleri dahilinde organ bağışında bulundu Doğum gününde ölümünü hesapladığını ve bu sebeple de organlarını bağışladığını anlatan Doğangaç, şöyle dedi: Bugün benim doğum günüm 3 9 Kasım organ bağış haftası olduğunu biliyorum Ben de öteki insanlar gibi hiçkimse bilmeden organlarımı bağışlayabilirdim Ama bugün buraya düşünerek, bana zıt gelen şeyleri doğum günüm de ölümümü hesaplayarak bir şeyleri paylaşmak için geldim Ben bir internet sitesinden okuduğum haberde öldükten sonra beyin ölümü gerçekleştiğinde siz organlarınızı bağışlasanız bile aileniz bunu kabul etmezse onaylanmıyor Ben bu duruma muhakkak karşıyım bu sebeple bugün buraya geldim Çünkü Türkiye Cumhuriyetinde öz irademle organlarımı bağışlıyor isem, bu durumu Yargı Bakanlığı ve Sıhhat Bakanlığı el ele vererek çözüme ulaştırmaları gerekiyor Kim ölmek ister fakat Ben bir ölürken ailem bin ölsün istemiyorum Benim 3 yıldır tedavi olduğum bir hastalığım (bipolar bozukluk) var Bu hastalık çerçevesinde yaşama sevincimi kaybettim Yaşam umudumu kaybetmeye başladığımdan beri ufak yaşlardan itibaren hissiyatım fazla güçlü olduğu için her haberleri izlediğimde organ nakli yapılan insanların helikopterler koşarak gitmesi beni fazla heyecanlandırırdı Beni televizyonda en fazla heyecanlandıran haber organ nakli oluyor Bilhassa bu günü planladım 9 Kasım doğum günüm Ben buradan aramak istiyorum, bütün organlarımı 10 kişiyi memnun etmek için bağışlamıyorum, bunların binlerce sevenini de mutlu etmek için bağışlıyorum

BİNLERCE ORGAN BEKLEYEN İNSANLARIN SESİ EDINMEK İSTİYORUM

Doğangaç, özgür iradesiyle verdiği organları için niçin başkasından izin alındığına manâ veremediğini belirterek şunları söyledi: Benim özgürlük iradem ile verdiğim karara ben öldükten sonradan hiç kimsenin hayır demesine müsaade etmiyorum Benim ailemin, kardeşlerimin, evlatlarımın, bu şekilde kuvvet duruma düşürülmesini kabul etmiyorum Ben bir karar vermiş ve altına imza atmışsam bu karar bu şekilde sürsün istiyorum Elbetteki bu işi hukuki mücadelesi vardır Bunu devletimiz bizden daha iyi bilir Fakat bu konuda mezarımı zeka vasiyet etmiş bir insan olan ben binlerce organ bekleyen insanların sesi edinmek istiyorum Yalnızca son tek bir isteğim var o da şu, ben hiç mutlu olamadım kalbimi bölge birey onu mutlu etsin çok teşekkür ediyorum

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirnicealem üyesi olmak için tıklayınız

Üst Alt