Son Konu

Huawei P50 dikkat çeken kamerası ile görüntülendi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huawei-p50-pro-HhcY_cover.jpg

Çinli teknoloji devi Huawei tüm yaptırımlara karşın akıllı telefon işinden vazgeçmiyor. ABD tarafından yasaklandıktan sonra ortaya atılan genel fikir, Huawei'nin akıllı telefon işinin bir yıl daha ayakta kalamayacağı tarafındaydı. Fakat Huawei, Huawei P50 ailesi ile ABD'ye baş tutmaya geliyor.

Huawei P50 ailesi gümbür gümbür geliyor

Huawei P50'nin ortaya çıkan yeni prototip imajı, telefonun kamera tarafında rakiplerine taş çıkaracağını gösteriyor. Görsellere nazaran Huawei tekrar Leica ile işbirliği yapacak ve telefonda tekrar Periskop kamera yer alacak. Telefonun ön yüzeyinde ise ikili kamera suramı kullanılacak.

Huawei Mate 30'un kamera dizaynına emsal bir tasarım kullanacak olan Huawei, Xiaomi Mi 11 ailesinin tahtını sallayacak üzere görünüyor. Lakin P50 ailesi için biraz beklemeniz gerekecek. Olağan koşullar altında bu ay yani Nisan'da gelmesi beklenen P50 ailesi maalesef ki Haziran ayına ertelencek. Pekala, neden?

huawei-p50-prototype-b-o7EG.png

Bildiğiniz üzere tüm dünyada çip krizi var. Bu yüzden işlemci ve öbür donanımları üretmek zorlaşıyor. Tüm bu pürüzlere ek olarak Huawei kendi işletim sistemini tam istediği düzeye çıkaramamış durumda. HarmonyOS 2.0 ile gelecek olan P50 ailesinin, işletim sistemindeki aksaklıkların giderilmesinin vakit alacağından ötürü Haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

huawei-p50-prototype-2Ckp.png

Kirin 9000 serisi yonga seti ve minimumda 8 GB RAM'den beslenecek olan P50 ailesi, tekrar 899 dolar bandından satışa sunulacak üzere görünüyor. Amiral gemisi segmentinde yer alacak olan ve Türkiye'de de satışa sunulacak olan P50 serisinin HarmonyOS 2.0'ın yanında Android'li sürümünün de yer alacağını belirtelim.

Lakin Google'dan ambargolu olan Huawei, yeniden Google Taşınabilir Servisleri yerine Huawei Taşınabilir Servisleri'ni kullanacak. Pekala sizce Huawei'nin HarmonyOS işletim sistemi Android'in yerini alabilir min?

Üst Alt