Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

İmplant nedir? Kimlere yapılır ?

makaleci

makaleci

Vip Üye
Mesajlar
42,900
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Corona Virüs Nedir ?

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak maksadıyla çene kemiğine yerleştirilen ve müsait gereçten yapılan yapay diş köküdür.

İmplantlar eksik dişlerin tamamlanması için çene kemiğine yerleştirilen titanyum yapay diş kökleridir. İsveç'li bir bilim adamı olan Prof. Dr. Per İngvar Branemark çağdaş implantolojinin birinci örneklerini, insan ağızlarında, 1960'larda tatbike başlamıştır.

İmplantlar küçük bir cerrahi teşebbüsle çene kemiğine yerleştirilir. Ortalama 3-6 ay sonra implantın etrafını ağır ve sağlam bir kemik sararak, sıkı bir formda çene kemiği içinde oturmasını sağlar. İmplantlara kron, köprü ve hareketli diş protezleri uygulanarak klasik tedavide karşılaşılan bir çok mesele ortadan kaldırılır. Örneğin tek diş eksikliğini gidermek için boşluğun heriki yanındaki sağlam dişlerin kesilmesi ile yapılan klasik köprü metodu mekanına bu boşluğun implantla doldurulması çok daha estetik ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarır.

Tek diş pratiklerinde en kıymetli yenilik, bilhassa üst çene ön nahiyede estetik beklentiler göz önüne alınarak, implant yapıldığı gün üst yapının, yani porselen kuronun da gerçekleştirilmesi.

İmplant Kimlere Yapılabilir?

Ağzındaki diş eksikliklerinin giderilmesini isteyen ve birtakım kriterlere sahip olan herkese implant yapılabilir. Bu kriterlerden biri eksik diş yahut dişlerin olduğu ortamdaki kemiğin durumudur. İmplantın sağlam ve sağlıklı olarak yerleşip tutunabilmesi için bu yerde ehliyetli kemik yüksekliği bulunmalıdır. Başkaca hastanın ağız bakımı yeterli olmalı, dişeti sorunları ve güzelleşmeyi olumsuz etkileyecek bir rahatsızlığı bulunmamalıdır.

 

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst