Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

İmplant uygulamasının aşamaları

makaleci

makaleci

Vip Üye
Mesajlar
42,900
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Corona Virüs Nedir ?
1- Ön Hazırlık : Öncelikle implantı yerleştirecek mütehassıs tarafından durumunuzun implant için elverişli olup olmadığı incelenir. İmplant eksik diş ya da dişlerin mekanına konmasında çok rahat bir tahlil olmasına karşın her hastada uygulanması mümkün değildir.

2- Detaylı İnceleme : Birinci incelemenin akabinde radyolojik incelemeler de yapılır. Birden fazla devir için yerleştirilecek implant için panoramik ve periapikal röntgen ehliyetli olur . Birtakım durumlarda CT ( computerize tomografi ) çekilmesi gerekebilir . İmplant yerleştirildikten sonra uygulanacak tedavi planlanır. Şayet ağzınızda kendi dişleriniz varsa bu dişler incelenir gerekiyorsa tedavileri yapılır. Ağız hijyeni sağlanır ve dişeti problemleri varsa implantın yerleştirilmesinden evvel giderilir.

3- Operasyon-İmplantın Yerleştirilmesi : Bu aşamada titanyum implant vidaları çene kemiği içinde açılan yuvaya yerleştirilir. Bu süreç lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir süreçtir ve yaklaşık bir saat kadar sürer.

4- implant Düzgünleşme Süreci : Bu aşamada implantın çene kemiğine kaynaşması beklenir. Güzelleşme alt çenede 3, üst çenede 6 ay kadar sürer. Lakin bu vade kemiğin yapısı ve güzelleşme potansiyeline bağlı olarak şahıstan bireye değişebilir.

5- İmplant Pratik -Dayanağın Yerleştirilmesi : Titanyum vida çene kemiğine bağlandıktan sonra proteze dayanak olacak kesim yerleştirilir. Bu kesime "abutment" denir. Bu tatbik çok daha kolay ve kısadır. Yerleştirilen implant kök vazifesi görür , ve üzerine yapılan abutment alt yapı vazifesi görür .

6- Düzgünleşme Süreci : Yaklaşık 1 hafta süren kısa bir güzelleşme sürecinin akabinde implant tedavisinin üst yapısının yani protezinin prodüksiyonuna geçilebilir .

7- Protetik Tedavi- Protezin Yapılması : Yerleştirilen implant vidası ve abutment yapılacak protez için bir alt yapı oluşturur ve protez planlandığı formda uygulanır. Böylelikle eksik dişleriniz tamamlanmış olur ve tedaviniz sona erer.

 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst