Son Konu

Tuzla Belediyesi’nden Blockchain Hamlesi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
blockchain-ledger-1508x706_c.jpg

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan bugün önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Belediye, blockchain tabanlı bir uygulama ile Tuzla halkının isteklerine göre yönetim uygulayacak.

Türkiye’de Bir İlk

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Blockchain teknolojisinin birkaç yıldır gündemlerinde olduğunu ve yaygınlaştığını dile getiren Yazıcı, yeniliklere açık bir belediyecilik anlayışına sahip olduklarını ve Blockchain tabanlı bir uygulama ile Tuzla halkının isteklerine göre yönetim uygulanacağını ifade etti.

Konunun ayrıntılarına da yer veren Yazıcı, vatandaş hassasiyetlerini öğrenmek amacıyla daha önce muhtarlıklarda gerçekleşen uygulamanın artık mobil olarak gerçekleşeceğini ifade etti. Blockchain tabanlı uygulama ile Tuzla halkı, referandumlar üzerinden çeşitli kararlarda söz hakkına sahip olabilecek.

Yakında YouTube kanalında da Blockchain teknolojisi ile ilgili bir video yayınlayacağını ifade eden Yazıcı, blok zinciri teknolojisinin salt kripto paralardan ibaret olmadığını, Blockchain’in kırılamaz şifresi olan bir kayıt sistemi olduğunu dile getirdi.

Blockchain teknolojisinin devletin birçok organında kullanılmasının düşünüldüğünü ifade eden Yazıcı, blok zinciri teknolojisinin asla değiştirilemez olmasına da değinerek “Tuzla her şeyi hak ediyor. Size dünya vatandaşlığını vadetmiştik, hayırlı olsun diyorum” vurgusu yaptı.

Üst Alt