Son Konu

Dişimi beyazlatmak istiyorum

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Dişimi rengini açmak istiyorum Diş beyazlatma 1548083281 1548083281 disimibeyazlatmakistiyorum5c5002c5c607adisimibeyazlatmakistiyorum5c5002c5c607a http:wwwkadikoydiscomimagesiconbpng Diş Beyazlatma 1548083281 1548083281 disimibeyazlatmakistiyorum5c5002c6e1311disimibeyazlatmakistiyorum5c5002c6e1311 http:wwwkadikoydiscomimageskadikoydisagizkokusu2png Mine ve dentin yapısı nedeni ile normalden daha koyu renkli dişlerin ve değişik nedenlerle üzerinde meydana gelen renklenmelerin giderilmesi için, yapılan işlemlere DİŞ AĞARTMA BLEACHİNG denir Dış etkenlere yıllar boyu maruz kalmaları nedeni ile dişlerin renklerinde koyulaşmalar meydana kazanç Bunun giderilmesi için evde veya Diş Hekimi muayenehanesinde uygulanacak işlemler ile dişlerin renklerinde tatmin edici bir beyazlama elde edilebilmektedir Diş ağartma işlemi ile 9–10 tona (3m skalasında) kadar beyazlatıcı zararsız bir şekilde sağlanabilmektedir Diş beyazlatıcı sırasında kullanılan materyaller profesyonel başvuru formu içindir ve mutlaka diş doktoru muayenesi sonrasında şahsi hazırlanan ilaçlarla yapılmaktadır diş doktoru kontrolü aşağıda yapılmayan kozmetiklerde satılan ajanlar fazla etkisizdir ve diş yapılarına zarar verebilmektedir Dişlerin üstüne biriken yiyecek artıkları, nehir kahve sigara kullanımı ve fırçalama alışkanlığına yan olarak meydana gelen lekelenmeler, muayenehanede yapılacak diştaşı ve plak temizliği ile ve sonrasında yapılacak cilalama işlemi ile temizlenir Bu işlemlerden sonradan dişler diş beyazlatma işlemi için hazır ülkü gelmiştir İlaçlara alt olarak büyüyen, dişin yapısı nedeni ile dişlerde olan renklenmeler ise bu temizleme işlemi ile giderilemez Bunların giderilmesinde Bleaching işlemi başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır Bleaching işlemi 2 yolla uygulanabilir Home Bleaching: Diş Hekiminizin yönlendirmesi ve talimatları ile evde kendinizin uygulayacağı yöntemdir Hasta ağzından alınan ölçü ile şahsi bir ağartma plağı hazırlanır Gece yatarken bu plağın içinesu esaslı beyazlatma hap konup gece boyu ağızda kalan plak ve hap ile dişlerde ağartma elde edilir Bu operasyon dişlerin beyazlama miktarına göre ve istenen sonuca ulaşmaya tarafından 7 10 gün süre ile uygulanır Office Bleaching: Beyazlatmanın çabuk olması istenildiği durumlarda Diş Doktoru tarafından uygulanan Ağartma işlemidir Diş etleri izole edilip dişlerin üzerine ilaç sürülür ve ilacın etkinliğinin arttırılması için üzerlerine ışınlı dolgularda kullanılan mavi ışık uygulanır Tekrarlayan seanslar ardından istenen beyazlık elde edildiğinde işleme son verilir Fakat son araştırmalar, ofis tipi diş beyazlatıcı ertesinde, konut tipi diş beyazlatıcı yöntemininde destek olarak devam ettirilmesini tavsiye etmektedir  

Üst Alt