Son Konu

Ünlü müzisyen Asım Ekren, son yolculuğuna uğurlandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
unlu_muzisyen_asim_ekren_hayatini_kaybetti_1619450917_7995.jpg

Türkiye’nin en ünlü bateristlerinden ve bir periyot 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal ile evli olan Asım Ekren, son seyahatine uğurlandı.

Kanser tedavisi için bulunduğu İstanbul’da dün hayatını kaybeden Asım Ekren’e bugün cenaze merasimi düzenledi. Karacaahmet Mezarlığı’nda pandemi kurallarına uygun gerçekleştirilen merasime Ekren’in eşi Semra Ekren ve yakınları katıldı. Ünlü baterist, kılınan cenaze namazının akabinde Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Acılı eş Semra Ekren, Asım, akut lösemi oldu evvel Kıbrıs’ta bir hafta yattı tedavi gördü. Sonra İstanbul’a gönderdiler Çapa'da tedavisi devam etti. Fakat ciğerlerinde enfeksiyon çok ağırdı. Bir mühlet uyuttular entübe oldu. Ve dün sabahta kalpten kaybettik. 11 yıl evvel tekrar lenf kanseri geçirmişti lakin atlatmıştı. Lakin şu iki ay içerisinde kan bedelleri önemli bir halde bozuldu. Ciğerlerde olan enfeksiyonu atlatsaydı akut lösemi tedavisine başlayacaktı. Şu an şoktayım. Toplumsal medyada sevenlerinin paylaştıklarına çok bakamadım lakin hepsine çok teşekkür ederim dedi.

Asım Ekren'in vefatı dostlarını yasa boğdu. Makûs haber alan ünlü isimler acılarını lisana getirdi..

ŞEHRAZAT

Uzun yıllardır görüşemedik fakat değişen bir şey yok Asımcım çok yıllı arkadaşım... Yerin cennet olsun. Parıltılarda yat canım benim. Ailesine baş sıhhati ve sabır diliyorum.

AJDA PEKKAN

Canım arkadaşım, kıymetlimiz , müzik dünyasında kıymetli yeri olan kıymetli müzisyen dostumuz Asım Ekren’i kaybetmenin kederini yaşıyorum... Seni daima gülen yüzünle hatırlayacağız. Çok ancak çok üzgünüm. Parıltılar içinde uyu...

Üst Alt