Son Konu

Valve, Grand Prix Etkinliğinin Yarattığı Kafa Karışıklığı İçin Özür Diledi

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Steam yaz indirimlerinin mini oyunu Grand Prix daha ilk gününden itibaren kafaları bir hayli karıştırdı. İlk önce kuralların ne olduğunu pek anlamadık, oyuncular istek listelerindeki bir oyunu kazanacaklarını duyunca özellikle de indie oyunları listelerinden çıkararak AAA oyunlarla doldurdular. Sonra Valve bu konuda bir açıklama yaptı, 'yahu oyun falan çıkarmayın, istediğiniz oyunları ilk 3 sıraya çıkarın yeter" dedi. Grand Prix kurallarını sadeleştirecek adımlar attı güya ama yine de neler oluyor tam anlamadık.

12 günün dokuzunu Corgi takımı kazandı, her ne kadar Valve aralarda birkaç kural değişikliği yaparak takımlar arasına denge getirmeye çalışsa da başarılı olamadı ve Corgi takımı ezici üstünlüğünü devam ettirdi (nedense).

> Steam'in Grand Prix Etkinliği Bağımsız Geliştiricilerin Tepkisini Çekti

Kısacası anlamsız ve zevksiz bir etkinliği geride bırakmış olduk. Benim için iyice anlamsız oldu, çünkü 14600 puan toplayabildim ve uzun süre puanlarımla birbirimize boş boş bakıştık (15 bin puanda 10 lira indirim kazanılıyordu bildiğiniz gibi).

Valve, etkinliğin ardından şu açıklamayı yaptı:

"Grand Prix'ye katılan herkese teşekkürler. Yarış boyunca bazı beklenmeyen engellerle karşılaştığımızın farkındayız. Bunları elimizden geldiğince düzeltmeye çalıştık ancak bir dahaki sefere sizi bir yarışa davet ettiğimizde yolu sizin için mümkün olduğunca daha iyi bir şekilde kaymak gibi tutacağız"

"Katılan kullanıcıları ödüllendirmek adına Steam Grand Prix'sine katılım gösteren rastgele 5,000 kullanıcıyı seçtik ve onlara istek listelerinin en üstünde yer alan oyunlarını verdik. Rastgele seçilen kullanıcılar hediyelerini Steam Grand Prix'nin sona ermesinin ardından 48 saat içinde alacaktır."

Seçilen kullanıcılar istek listelerinin tepesindeki oyunlardan birini değil, üçünü birden kazandılar. Bu ödülleri kazanan birkaç kişiye denk geldim, elbette onlar Grand Prix'i güzel hatırlayacaklardır ama geri kalan kullanıcılar için hiç de güzel bir etkinlik olmadı sonuçta.

Üst Alt