Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

iPhone 14'ün Dynamic Island'ı, daha şimdiden bir oyunun baş aktörü olma yolunda...

tekin

Yeni Üye
Mesajlar
19,215
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
93
imodifier

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, 2017'den beri iPhone'da olan çentiğin yerini alan Dynamic Island ile geldi. Alışılmış ki geliştiriciler de çabucak işe koyuldu ve yeni oyun fikirleri de dahil olmak üzere şimdiden bu özelliği kullanmanın farklı yollarını buluyorlar.

Çentiğin evriminin bir müddettir beklendiğini söyleyebiliriz. 2021'de iPhone 13 serisi ile boyutu küçülürken, kullanıcılar yeni söylentilerin hakikat olup olmadığını görmek için heyecanla bekliyordu. Dynamic Island, hem donanım hem de yazılım açısından iPhone'da yıllardır yapılan en büyük değişikliklerden biri üzere görünüyor ve Kris Smolka isimli bir geliştirici, şimdiden akıllı telefon oyunlarında ihtilal yapmak için kullanılabilecek bir yolu gösteriyor.

İkonik oyun Alleyway'i temel alan 'Hit the Island' (Adaya Vur) isimli bu konseptte, bir topa vurmak için hareketli bir platformu denetim ediyorsunuz ve oyunun devam etmesi için Dynamic Island'a vurmanız gerekiyor.
Her vuruşta oyunun renk şeması değişiyor ve Dynamic Island'ın boyutu küçülerek vurmanın zorluğu artıyor. Bu akla yatkın bir fikir ve bu kadar kolay bir şeyin bile bir oyun için ne kadar alımlı olabileceğini gösteriyor.

Bu konsept ile bir arada, geri sayım noktalarından uyulması gereken ışık kurallarına kadar pek çok farklı şey için bu adanın kullanılabileceği faal bir biçimde gösterilmiş oluyor.
 
Üst Alt