Son Konu

Çalışma masası montajı nasıl yapılır? Çalışma masası nasıl kurulur?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
calisma_masasi_montaji_nasil_yapilir_calisma_masasi_nasil_kurulur_1636972020_2944.jpg

Hem konut hem de iş yerlerinde yıllardır kullanılan çalışma masalarının montajını kendiniz çarçabuk yapabilirsiniz. Pekala, çalışma masası montajı için gerekli gereçler nelerdir? Çalışma masası nasıl kurulur? Çalışma masası montajı nasıl yapılır? Bilgisayar masası suramı nasıl yapılır? İşte merak ettiğiniz her ayrıntı haberimizde...

Ofis çalışanları ve öğrenciler çalışma müddetlerinin büyük bir çoğunluğunu masa başında geçiriyorlar. Verimli bir çalışma ortamının en değerli ögesi olan çalışma masaları, hem iş yerlerinde hem de meskenlerde kullanılan eşyaların başında geliyor. Konforun ön planda olduğu şık ve kaliteli bir çalışma masası satın aldıktan sonra heyetim etabının hakikat bir halde yapılması gerekiyor. Birden fazla vakit çalışma masalarını satın aldığımız yerler, suram evresini da yapıyorlar. Lakin mesken taşıma, odalardaki eşyaların yerini değiştirme üzere durumlarda montajı yapmamız gerekebiliyor. Gelin, çalışma masası montajı hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntıları birlikte adım adım öğrenelim.

ÇALIŞMA MASASI MONTAJI İÇİN GEREKENLER

Çalışma masalarının montajını gerçekleştirmek için kimi temel gereçleri yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Birinci olarak akülü vidalama ve çekiç katiyen yanınızda olması gereken materyallerin başında geliyor. Öbür gerekli materyaller ise şu halde:
  • Çalışma koltuğu
  • Keçe
  • Masa lambası
  • Uzatma kablosu
  • Ampul 

ÇALIŞMA MASASI MONTAJI NASIL YAPILIR? ÇALIŞMA MASASI SURAMI

Çalışma masaları günümüzde pek çok farklı model ve çeşitlilikte piyasada yer almaktadır. Benzeri özellikler gösterse de hem içerisinde yer alan modülleri hem de biçimiyle farklı olan çalışma masalarında öncelikle aldığınız modelin kullanım kılavuzunu denetim etmeyi unutmayın.

Heyetim kısmında ise birinci evre olan yer tablasını yerleştirin ve sonrasında yan ve art tablaları yerleştirin. Şayet varsa rafları da yerleştirmeyi unutmamalısınız. Çalışma masanızın ayakları varsa dolabın ana modülünü yerleştirdikten sonra ayakları monte edebilirsiniz.

Heyetim evresinde modülleri bir ortaya getirirken akülü vidalamadan dayanak alabilirsiniz. Öte yandan çivi kullanmanız gereken bir durum da çekiç kullanımından takviye alabilirsiniz.

Çalışma masasını konumlandırdığınız alana keçe yerleştirerek yerde meydana gelebilecek hasarı en aza indirebilirsiniz.

Çalışma masasının montajını tamamladıktan sonra masa lambası üzere yan eserleri de yerleştirerek sürecinizi kısa bir müddette gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin!

Üst Alt