Son Konu

Selvi: 'Türkiye'de Psikolojik Savaş Yürütülüyor, Amaçları Erdoğan'ı Tasfiye Etmek'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-2fdf6c36781150b096845a533bf2eb7f61f05d68.jpg

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "psikolojik savaş yürütüldüğünü" savunurken, "Kimi gece yarısı kabineyi değiştiriyor. Kimi İçişleri Bakanı’nı istifa ettiriyor. Kimi AK Parti milletvekillerini isyan ettiriyor. Bunu neden yapıyorlar? Zira ruhsal savaş yürütüyorlar. Bir müddettir Türkiye kritik bir eşikte diyorum. Ya Türkiye’yi 90’lı yıllara çekmek isteyenler kazanacak ya da demokrasi güçleri diyorum. Ya demokrasi güçleri kazanacak ya da kaos tellalları diyorum. Bu işin maksadında 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Hedefleri Erdoğan’ı tasfiye etmek. Onun için her türlü enstrümanı devreye sokuyorlar"  düşüncesini lisana getirdi. 

Selvi yazısında, "Özellikle de AK Parti üzerinde oynuyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle istişare toplantıları yapıyor. Bakanlarla kabine toplantısı gerçekleştiriyor. Toplantılarda bir ahenk ve sinerji ortaya çıkıyor. Lakin bir de bakmışsınız ki, milletvekilleri isyan ettirilip, bakanları istifa ettiriyorlar. Ama toplantıda o denli bir şey yok. Zati bir müddet sonra haberleri palavra çıkıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis’te 2015 rakımda Gazi Zirve Üs Bölgesi’ni ziyaret ediyor, onlar internetten bakanı istifa ettiriyorlar. Bunu neden yapıyorlar? Zira ruhsal savaş yürütüyorlar.  Çok abartmaya başladılar. Artık bu işin bir proje olduğu anlaşılmaya başlandı. Yalan habere, algı operasyonlarına, ruhsal savaşa ne kadar çok abanırlarsa o kadar düzgün oluyor. Millet tehlikenin farkına varıyor" yorumunu yaptı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, 90’lı yılların önderleri üzere değil"

"İki şeyi hesap etmiyorlar" diyen Selvi, şöyle devam etti:

1- Milletin feraseti harekete geçerse, onların algı operasyonları aksi teper.

2- Erdoğan faktörü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 90’lı yılların önderleri üzere değil. Krizlere teslim olan değil, krizleri teslim alan bir başkan. Şimdiye kadar bu cins operasyonları boşa çıkarmış bir önder.

Üst Alt