Son Konu

Dua Lipa'dan kendisini hedef yapan İsrailli STK'ya yanıt: İnsan hakları için bedel ödüyoruz

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
dua_lipadan_kendisini_hedef_yapan_israilli_stkya_yanit_insan_haklari_icin_bedel_oduyoruz_1621929454_0317.jpg

Aslen Filistinli olan Bella ve Gigi Hadid kardeşler ve müzikçi Dua Lipa İsrail’in kanlı taarruzları karşısında Filistinlilere verdiği dayanaktan ötürü, gazete ilanıyla gaye haline getirilmişti. Dua Lipa ilana reaksiyon gösterdi.

Aslen Filistinli olan Bella ve Gigi Hadid kardeşler ve müzikçi Dua Lipa İsrail'in kanlı taarruzları karşısında Filistinlilere verdiği takviyeden ötürü ABD'de amaç oldu. İsrailli, Dünya Bedelleri Çalışma Ağı isimli bir sivil toplum örgütü, New York Times'ta yayınladığı ilanda Filistin'e takviye veren Dua Lipa, Bella ve Gigi Hadid'i gaye göstererek, Yahudi devletini karalamakla suçladı. İlanın akabinde müzikçi Dua Lipa toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada şunlar yer aldı:

HEPSİNİ REDDEDİYORUM

"Dünya Bedelleri Çalışma Ağı tarafından reklam olarak yayınlanan dehşet verici tezleri tümüyle reddediyorum. İşte bu Filistinlilerin insan haklarını İsrail hükümetine karşı savunmanın karşısında ödediğiniz bedel. Ben Musevi, Müslüman ya da Hıristiyan fark etmeksizin herkesin istediği ülkede eşit vatandaşlar olarak barış içinde yaşamasından yana olduğum için bu duruşu sergiledim. Dünya Kıymetleri Çalışma Ağı benim adımı kullanarak kendi yakışıksız kampanyalarına utanmadan alet ediyorlar. Benim kim olduğumu ve ne için durduğumu / çaba ettiğimi kaba ve palavralarla dolu bir biçimde sunuyorlar. Ben tüm baskı altındaki beşerlerle dayanışma halindeyim ve ırkçılığın tüm biçimlerini reddediyorum."

Bella Hadid, geçen hafta elinde Filistin bayrağıyla yürüyüşe katılmış, "Filistin özgür kalana kadar Özgür Filistin." bildirisini paylaşmıştı.

FİLİSTİN'E DAYANAKLARINDAN ÖTÜRÜ GAYE OLDULAR

Bella ve Gigi Hadid kardeşler ile Dua Lipa, New York Times gazetesine verilen bir ilanla maksat alındı.

Model kardeşler ve İngiliz müzikçinin İsrail'i etnik paklık yapmakla suçladığı, Yahudi devletini kötülediği belirtildi.

NEW YORK TIMES'TAKİ İLAN

Kelam konusu üç ismin fotoğraflarının kullanıldığı ilanda, "Bella, Gigi, Dua... Hamas ikinci Holokost daveti yapıyor. Onları çabucak kınayın" sözüne yer verildi.

"ÇİRKİN KAMPANYA"

25 yaşındaki Dua Lipa, Amerikalı haham Shmuley Boteach'in liderliğini yaptığı "Dünya Pahalar Ağı" tarafından verilen ilana reaksiyon göstererek, isminin yakışıksız kampanyada bariz yanlış beyanlarla kullanıldığını söyledi.

Lipa, yaşananlarla ilgili olarak, "İsrail hükümetine karşı Filistin insan haklarını savunmak için ödediğiniz bedeldir." dedi.

Üst Alt