Son Konu

Bilgisayarda Bluestacks ile Android Uygulamalar ve Oyunlar

urgot01

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bluestacks ile Android uygulamalar ve oyunlarkullanıcıların istekleri doğrultusunda üçüncü taraf yazılımların yardımıyla bilgisayarda da çalıştırılabilir. Kullanıcıların bunu isteme sebebi farklılık gösteriyor, örneğin kimi kullanıcı büyük ekranın her zaman küçük ekrandan daha işlevsel olduğu, kimi kullanıcı oyunda daha rahat hakimiyet kazandığı gibi gerekçeleri öne sürerek Android platformundaki uygulamaları bilgisayarında da çalıştırmak istiyor. Bunun için mevcut birden fazla yöntem ve beraberinde birden fazla emülatör bulunuyor ancak en çok kullanılan ve kullanımı basit bir yazılımdan bahsetmek her kitleye hitap eden yararlı bir rehber niteliğinde olacaktır.

Bluestacks Emülatörü
Bluestacks
emülatörü kullanıcılarına ücretsiz olarak piyasaya sürülmüştür, uygulama geliştiricilerine katkı sağlanmak istenirse abone olmak da mümkün. Bluestacks gibi emülatörler her ne kadar RAM’i çok kullanıyor olsalar da neredeyse her bilgisayarın kaldırması mümkün olan bir programdır. Fare, kamera, mikrofon ve sensörleri entegre eder. Oyun oynamaya odaklıdır ancak her türlü Android uygulamasını çalıştırmak için kullanmak mümkün. Kurulumundan bahsedilecek olursa:

Adım 1:Bluestacks’inresmi sitesine girerek Bluestacks’in kurulumu başlatılır. ( )

Adım 2: Kurulum uygulaması çalıştırılarak uygulama ve veri dosyaları için kullanıcının bilgisayarında uygun olan depolama birimi seçilir. Önyükleme sürücüsüne varsayılan olarak yüklendiği için direkt olarak Bluestacks’in yeri değiştirilemez.

Adım 3: Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılarak Google hesap bilgileri girilir. Ardından Android uygulamalar ve oyunlariçin Bluestacks üzerinden Google Play’e girilerek yükleme sağlanır. Telefon için satın alınan her uygulama burada da geçerli olacaktır.

Bluestacks Artıları
*VirtualBox gerektirmeden kolayca kurulur.

*Oyun ve uygulamalardan ekran görüntüsü alınabilir.

*Birden fazla hesap desteği sağlar.

*Fare, kamera, mikrofon ve sensörleri düzgün olarak entegre ederek kullanıcılarına gerçek bir oyun deneyimi yaşatır.

*Ücretsizdir.

Bluestacks Eksileri
*Android uygulamalar ve oyunlar için biçilmiş kaftan olsa da sponsorlu birçok reklam bulunuyor.

Üst Alt