Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

İstanbul Üniversitesi’nin Yeni Arkeoloji Müzesi Açıldı

makaleci

makaleci

Vip Üye
Mesajlar
42,904
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
32
Corona Virüs Nedir ?

İstanbul Üniversitesi’nde uzun yıllardır devam eden süreç ahir meyvesini verdi ve arkeoloji müzesi, 1 Temmuz Pazartesi günü kapılarını ziyaretçilerine açtı. Müzenin ismi İstanbul Üniversitesi Rıdvan Çelikel Arkeoloji Müzesi oldu.

Müzenin açılış merasimine İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Anabilimdalı’ndan akademisyenler, üniversite rektörü Mahmut Ak, Anel Küme Idare Heyeti Yöneticisi Rıdvan Çelikel ve talebeler katıldı.


Müzenin içeriği ve müzede sergilenecek ürünlerin nizamı, arkeoloji kısmının çeşitli bilim kısımlarında vazife yapan eksper akademisyenler tarafından hazırlandı. Müzede bulunan eserler Paleolitik Çağ’dan Ortaçağ’a kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahip. Anadolu’da yaşamış topluluklardan kalma ürünlerin nokta aldığı müzede ayrıyeten İstanbul Üniversitesi’nin Anadolu Arkeolojisi ortamındaki ek ve muvaffakiyetleri da anlatılıyor. Müzede kafeterya ve oturma sahaları da taraf alıyor.

Müze, mesai saatleri içerisinde fiyatsız olarak gezilebiliyor.
 

Yazar: makaleci
Article Title: İstanbul Üniversitesi’nin Yeni Arkeoloji Müzesi Açıldı
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst