Son Konu

3 Ünlü Analistten “BTC, ETH, ADA, MATIC, BNB, SRM, Cosmos” Tahminleri!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Forex-Trading-Training-Candlestick-Patterns-Download-.jpg

Büyük hacimli altcoin projelerinin ve Bitcoin’in teknik analizlerine göz atıyoruz. Michaël van de Poppe, Inmortal ve Altcoin Sherpa yorumlarını alacağımız analistler olacak. Analistler BTC 60,000 dolar üzerinde zaman geçirirken, ADA ve ETH’nin belirleyici seviyelerde işlem gördüğünü düşünüyor. İşte teknik seviyeler…

Michaël van de Poppe ADA için 2,23 doları belirledi

İlk analistimiz, popüler kripto para trader’i Michaël van de Poppe, Bitcoin, Ethereum ve Cardano’nun son durumuna göz atıyor. Van de Poppe, akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA) için bir yükseliş farklılığının oluşabileceğini söylüyor. Analiste göre Cardano’nun Mart ayındaki bir önceki ATH’si, ADA’nın göreceli güç endeksi (RSI) “tamamen sıfırlanırken” destek hattına dönüşebileceğini gösteriyor. Bu nedenle Poppe, ADA’nın başka bir sürdürülebilir ralliye başlamak için yaklaşık 2,23 dolar (0,000003657 BTC) bölgesinden belirleyici hamleler yapabileceğini söylüyor. CoinMarketCap verilerine göre ADA yazı yazılırken 1,98 dolardan işlem görüyordu.
FDW7hrnVkA042CE.png
Van de Poppe, ADA rakibi Ethereum analizlerini güncelliyor

Önde gelen akıllı sözleşme platformunun son zamanlardaki büyümesini izleyen Van de Poppe, platformun “nispeten yakında düzeltici bir hareketle karşı karşıya kalabileceği” konusunda uyarıyor. Analist, Ethereum ticareti söz konusu olduğunda şunu öneriyor:

Bu noktada, ben kesinlikle işlem açmazdım. Daha düşük bir zaman diliminde ölçeklenmek ve biraz beklemek için potansiyel fırsatlara bakardım ya da diğer altcoin’lerde fırsatlar arardım.

Yazım sırasında Ethereum son 24 için nispeten sabit, son 7 gün içinde %4,40 büyümeyle 4,537.39 dolar işlem görüyordu. Ethereum ardından Bitcoin’e geçen Poppe, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi hakkında şunları söylüyor:

Hala 59,000 ila 56,000 dolar arasındaki kritik bölgede sıkışığız. Bu seviyede zorlandığımız oldu, ancak desteği bu aralıklarda tutmanın hala çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Analist, BTC için daha “önemli seviyeler” belirliyor :

Buradaki kritik seviye, 61,500 dolar civarındaki alandır. Bu tutarsa, tekrar yüksek menzile saldırabiliriz, aksi takdirde Bitcoin için 58,000 dolarda bir yeniden test gerçekleşebileceğini varsayıyorum.
FDV3I_JWQAMVexx.jpg
Bitcoin’in aşması gereken kritik seviyeler

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Inmortal’da listede. Teknik analist, Bitcoin’in (BTC) büyük bir ralli başlatmadan önce aşması gereken son seviyeyi belirlediğini söylüyor. Kendisine göre Bitcoin için 64.000 dolar seviyesi “bölüm sonu canavarı”. Ancak Inmortal, lider kriptonun son düşmanını geçmeden önce düşebileceğini belirtiyor:

‎‎‎ ‏‏‎64,000 son boss, bunun üzerinde kabul görürsek yükseldiğimizi göreceğiz. Ama belki önce bir sarsıntı görebiliriz.
xIWaWQc7.png
Inmortal Bitcoin’den sonra Ethereum’a değiniyor. Analist 2020’nin sonlarından bugüne birikim çizelgeleri arasındaki benzerliklere dayanarak Ethereum (ETH) için büyük bir fiyat artışı öngörüyor:

2020’de ATH’nin altındaki Fraktal / Birikim (aşağıda) ile şimdiki karşılaştırması.
k40kh593.png
Analiste göre ATOM ralli için hazır!

Popüler stratejist daha sonra, sekiz gün içinde 31.87 dolardan 42.95 dolara çıkarak geçen hafta ATH seviyesine ulaştıktan sonra başka bir ralli için hazır olduğunu söylediği Cosmos’a (ATOM) bakıyor. Inmortal göre ATOM “yeni bir ayağa kalkmaya hazır” ve aşağıdaki teknik grafik takip edilebilir.
FDTtIC5WUAE6QMT.jpg
Son olarak, Inmortal, Solana tabanlı (SOL) merkezi olmayan değişim (DEX) Serum’un yerel kripto para birimi olan SRM’ye bakıyor. Solana yükselişteyken analist, Serum’un akıllı sözleşme platformunun ayak izlerini takip ettiğini görüyor. Analiste göre SRM’nin bir sonraki hedefi 11-14 dolar aralığı olabilir:

SRM çok güç gösteriyor, sonraki ilgi alanları 11 ve 14 dolar.
t1FoTpeU.png
BTC, MATIC ve BNB için fiyat tahminleri

Son analisitimiz Altcoin Sherpa, Bitcoin (BTC) 100.000 dolara yükselmeden önce Polygon (MATIC) ve Binance Coin’in (BNB) toparlanacağını düşünüyor. Analiste göre Bitcoin bir sonraki ralliye başlamadan önce alıcıların biriktirmesi için son kapıyı açık bırakıyor. Sherpa ayrıca bunun son şans olduğunu da vurguladı:

Bence bu, kalkıştan önce Bitcoin trenine binmek için son şans. Hızlandığında tüm altcoin likiditesini piyasadan çekmesini ve kaçak bir tren gibi hareket etmesini bekliyorum. HH ve HL seviyeleri şimdi oluşuyor, geride kalmayın.
FDGDh5-XMAgYaBc.png
Analist diğer yandan, tahmini hareketli ortalamaların gösterdiği sağlıklı piyasa yapısına dayanarak Bitcoin’in yapacağı bir sonraki hamlenin çok büyük olacağını söylüyor:

Bu, ATH seviyesinde olduğu için, bence EMA’lar aslında çok, çok sağlıklı. Fiyat bir süreliğine azaldı ve konsolide oldu, bence hareket ettiğinde çok büyük olacak.
FDNajepX0AEKrZj.png
Binance Coin’e de bir göz atan Sherpa, altcoin’in 600 doların üzerine çıkmasını bekliyor ancak BNB’nin Bitcoin’i geride bırakabileceğini düşünmüyor:

BNB’nin 600 dolara kadar yükselmeye devam etmesini bekliyorum. Dolar karşısında ATH seviyeleri geliyor ancak bunun kişisel olarak BTC’den daha iyi performans göstereceğini düşünmüyorum.
FDLEkXwWQAcShXZ.png
FDLEkXtX0AMdn8B.png
Analiste göre MATIC ATH seviyelerini zorlayabilir

Son olarak, Katman 2 Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’a gelince, analist MATIC’in önümüzdeki haftalarda ATH seviyelerine ulaşmasını bekliyor . Sherpa, L2’ler ve side-chain rekabeti kızışırken değişken bir dönem öngörüyor. Hatta MATIC’i örnekleri arasından ayrıca öneriyor:

Önümüzdeki birkaç hafta içinde ATH seviyelerine ulaşmasını bekleyen iyi bir proje. Bu side-chain’ler/L2’ler/EVM klonları arasındaki savaş, önümüzdeki birkaç ay gerçekten ilginç olacak. Ethereum’un gas sorunu onu normal kullanım için oldukça kullanılamaz hale getiriyor.
FDQWT4NWEAMZHia.png
FDQWT4OWEAIUpZ5.png

Üst Alt