Son Konu

Steam Yaz İndirimlerinde Almalık Bol İndirimli 5 AAA Oyun

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Steam Yaz İndirimleri gelir de büyük bütçeli, AAA oyunlardan bahsetmeden olur mu hiç dedik, 5 oyunluk bir liste de bunun için yapmaya karar verdik. Tabii söz konusu olan büyük bütçeli yapımlar olunca, fiyatlar da biraz yüksek oluyor. Yine de arada makul fiyatlara alınabileceklere de yer vermeye çalıştım elimden geldiğince. Aralarında almayı düşündüklerinizden çıkacak mı bakalım.

Steam yaz indirimleri süresince önerdiğimiz tüm oyunlara topluca şuradan erişebileceğinizi de bir kez daha hatırlatmış olalım.

Hitman 2

Hitman2.jpg

Geçtiğimiz yılın sonlarında çıkmış ve beğenilen bir oyun olmuştu Hitman 2. Bir öncekinin bölümler halinde yayınlanması eleştiri konusu yapılınca bu sefer paket halinde verildi ve böylece oyuncular yeni bölümleri beklemek durumunda kalmadı. Ünlü kahramanımız Agent 47 ile dünyanın farklı köşelerinde temizlik işlerine girişiyoruz yine. Hem mekanlardaki çeşitlilik hem de görevler içerisinde takip edilebilecek yolların farklılaşması ile takipçilerini memnun etti. Sonradan gelen görevler de yüz güldürüyor. Zaten benzer oyunlara göre avantajlı bir fiyatla çıkış yapmıştı. Bunun üzerine bir de %60 gibi bir indirim olunca, ilgilisi için iyi bir satın alma fırsatı oluyor.

Middle-Earth: Shadow of War Definitive Edition

ME.sow.jpg

İlk çıktığında özellikle mikro ödemeler meselesi çok tartışma konusu oldu, eleştirildi, inceleme puanları ve özellikle oyuncu değerlendirmelerinde düşük puanlar aldı. O dönemde bunu hak ettiğini de belirtmek gerek. Neyse ki sonradan yapımcılar en baştan yapmaları gerekeni yapıp oyunu bu sıkıntılardan kurtardılar ve Shadow of War keyifle oynanacak bir hale geldi. Sunduğu atmosfer, ilgi çekebilecek hikayesi, ilk oyunda alışıp sevdiğimiz Nemesis sisteminin başarılı bir şekilde devam ettirilmesi gibi artılarının yanına bir de sağlam indirim eklendiğinde, tavsiye listelerinde yerini alması kaçınılmaz oluyor.

Yakuza 0

Yakuza0.jpg

Yakuza serisini ne kadar sevdiğimi her fırsatta dile getiriyorum, bu fırsatı da kaçırmak istemedim:) Geçtiğimiz yıl PC versiyonlarının çıkmaya başlaması bugüne kadar henüz herhangi bir Yakuza oynamamış olanlar için çok güzel bir fırsat oldu.  Normalde seri 6 oyundan oluşuyordu ama sonradan bir ön hikaye olarak Yakuza Zero eklendi. Bence gayet de güzel oldu. Hem serinin kahramanı Kazuma Kiryu’nun yakuzaya dahil olup adım adım yükselme hikayesine dahil olduk hem de serinin sembolik isimlerinden Goro Majima’nın geçmişine ışık tutmuş, kendisinin duygusal hikayesini öğrenmiş olduk. Majima’yı da yönettiğimiz bir Yakuza oyunu oynamak ayrı bir keyifti. Seriyle henüz tanışmayanların hikayeye en baştan başlamaları için güzel bir fırsat sunuyor Steam yaz indirimleri.

Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein2.jpg

Şu an fark ettim, listedeki oyunları hep sevdiğim serilerden seçmişim. Wolfenstein da bu grupta yer almasa olmazdı. Yenilenen serinin şimdilik en son üyesi olan The New Colossus’ta da yine ünlü kahramanımız William Joseph "B.J." Blazkowicz ile Nazi saflarının altını üstüne getiriyorduk. Aksiyon yönünden ne bekliyorsanız veren oyunlardandı, nitekim 2017 yılının en iyi aksiyon oyunu ödülünü de kazanmıştı. Fiyatı %67’lik indirime rağmen yüksek geliyor olabilir, ama mevcut şartlarda ne yazık ki normalleşmeye başladı bu fiyatlar, onu da göz önünde bulundurmak lazım.

The Witcher 3: Wild Hunt

TheWitcher3.jpg

Hadi ama, niye hemen burun kıvırdınız şimdi? Ne demek artık oynamayan kalmadı, halen tavsiye etmeye gerek var mı? The Witcher 3 övülmeyen etkinlik, indirim dönemi, yazı serisi vs. kalmamalı düşüncesinden hareketle bu listenin finalini de onunla yapmaya karar verdim. Hem belki şöyle sağda solda halen Geralt ile tanışmamış birkaç oyun sever kalmıştır, onları da bu vesileyle saflarımıza çekeriz, fena mı:)

Yalnızca çıktığı dönemin değil tüm zamanların en iyi oyunlarından birisi olduğu üzerinde hem fikiriz herhalde. Bir edebi esere dayanmanın avantajıyla hikaye anlatımı yönünde çok kuvvetli bir seriydi. Bir de bunun üzerine iyi oturtulmuş bir oynanış ile hafızalarımıza kazındı. Karakterleri de mekanları da çok iyi tasarlanmıştı. Müzikleri muhteşemdi. Özetle güzel bir oyun deneyimi için gerekenleri sunuyor, oyuncunun gönlünü çalıyordu. Henüz oynamamış olanlar, bugüne kadar nasıl bir deneyimden mahrum kaldıkları görmek için bu indirim fırsatını değerlendirebilirler.

Üst Alt