Son Konu

Popüler Trader, Altcoin’leri Sıraladı ve İzlediği Yöntemleri Paylaştı!

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
maze-coins-1.jpg

Bir kripto boğa koşusunda mahvolmadan kar nasıl maksimize edilir? Bir yatırımcı, altcoin satın almak ve satmak için kullandığı araçları ve fiyat noktalarını nasıl belirlediğini anlatıyor. Bir kripto trader ve influencer olan WendyO’nun görüşlerinin ayrıntısı Kriptokoin.com’da.
  • 23725c6c54c855cd5dc6a83396ab8a45.jpg
Altcoin projelerini nasıl belirliyor?

WendyO, 2017’nin sonunda kripto para birimlerine girdi ve ayı piyasasında gezinmek zorunda kaldı. Düzenli olarak kâr almanın kripto işlemlerinin en önemli kısımlarından biri olduğunu öğrendi. Konumuna katkıda bulunmasına ve kârını güvence altına almasına yardımcı olan kullandığı araçları paylaşıyor. WendyO, YouTube kanalının 127.000’den fazla abonesi olan bir kripto yatırımcısının ve eğitimcinin takma adı. Ve bu platform, tamamı kadınlardan oluşan en büyük kripto YouTube kanalı olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca yaklaşık 200.000 takipçisi olduğu TikTok‘ta da bir varlığı var. WendyO, “Bitcoin‘i ilk olarak 2011, 2012’de duymuştum, ancak süper teknoloji meraklısı olmadığınızda bazı şeyler duyuyorsunuz ve sadece onu atlıyorsunuz. Ama 2017’nin sonunda çok girişimciydim. Okulu bitirmek için işimi bırakma sürecindeydim. Yeni bir anneydim ve gerçekten evde kalan bir anne olabileceğim bir şey yapmak istedim” diyor.
  • 375919-2.jpg
2017’nin sonunda kripto para birimlerine girdi ve kısa bir süre sonra gelen ayı piyasasında gezinmek zorunda kaldı. Bu süre zarfında WendyO kendi kendine nasıl işlem yapılacağını öğrendi ve sürdürülebilir kazançlar elde edebileceğini fark etti. İlk başta, Bitcoin ve inandığı diğer birkaç küçük projeyi takas etti. Amacı ilk yatırımını ve kripto para birimi yatırımından elde ettiği bazı kârları almak ve hala kriptoda bir pozisyonu korumaktı. O zamandan beri, sorumlu bir şekilde işlem yapmayı öğrendi ve takipçilerine sürekli olarak bu süreçte kâr elde etmelerini tavsiye ediyor. Bu şekilde, eğer bir kripto para birimi çökerse, kayıpta kalmazsınız. Ve eğer fırlarsa, çekilmekten pişman olmazsınız, dedi. WendyO, bir projeye bağlanabileceğiniz için kâr elde etmenin duygusal olarak zor olabileceğini kabul ediyor, ancak altcoin projelerine yatırım yapacaksanız bu kesinlikle gerekli.
  • 1_DuCWPBGBtjbeBzTw3AeK5Q.jpeg
Sermayeyi güvenceye almak gerek

WendyO, “Çok para kazanabilirsin, ama aynı zamanda, eğer bu şeyleri elinde tutuyorsan ve yolda kar almıyorsan, mahvolacaksın çünkü çoğu kar durumu süreklilik arz etmeyecek” diyor. Kâr çekme herkes için aynı görünmüyor ve geçmişte bir altcoinin gördüğü oynaklık düzeyine bağlı olabilir. Bir grafiği uzaklaştırmak ve geçmiş modellere bakmak, bir dijital varlıkla ilişkili oynaklığı belirlemeye yardımcı olabilir. Trader: “Kâr almamızın iki farklı yolu var. Bin dolar koyabileceğinizi düşündüğünüz ve ertesi gün 10 katına çıkacağını düşündüğünüz çok riskli, volatil, moonshot kripto paradaysanız ya da her neyse, yarısını ikiye, yarısını üçe satmayı severim. Çünkü sermayemi güvenceye aldığımdan emin olmak istiyorum. Bu şeyler deli gibi fırlayabilir ve aynı zamanda deli gibi dökülebilir.”
  • cardooooo.jpg
Solana, Chainlink, Binance coin, Ethereum veya Polkadot gibi mavi çipli altcoin projeleri söz konusu olduğunda, WendyO farklı bir yaklaşım benimsiyor. Onun süreci daha hesaplı çünkü daha büyük piyasa değerlerine sahip altcoinlerin kazançlarının 10 katını görme olasılıkları daha düşük – bu da daha az oynak oldukları anlamına geliyor. WendyO, “Bir adım geri atmayı, grafiklere bakmayı, önemli destek ve direnç alanlarını tespit etmeyi seviyorum. Ve ben direnç alanlarından veya belirli direniş alanlarından önce %10 kâr elde etmeyi seviyorum” diyor. Kripto karlarını güvence altına almak için araçlar olarak WendyO’nun en sevdiği yol, limitli satın alma emri vermek. Bu seçenek, satın almak istediği bir fiyat noktasını önceden belirlemesine olanak tanır – bu şekilde, erteleme sırasında hızlı bir fiyat düşüşü olursa, emir otomatik olarak yürütülür. Bu, özellikle borsadan çok daha hızlı hareket etme eğiliminde olan kripto pazarında, yatırımcıların kullanması için harika bir seçenektir.
  • altcoin-1-1.jpg
Ek olarak, varlığı minimum veya daha yüksek bir fiyattan satacak, limit emri olarak bilinen bir stop-loss emri belirlemeyi sever. Bir kripto para biriminin değeri düşmeye başlarsa, seçtiğiniz miktarı satar. Bu, WendyO’nun halihazırda kazanmış olduğu karları güvence altına almasını sağlar. Bu özelliği kullanan yatırımcılar, varlığın büyümesine paralel olarak emrin uygulandığı fiyat noktalarını artırarak genellikle emri sürekli olarak ayarlarlar. WendyO, bir yatırımcının düşündüğü kripto para birimlerinin tarihsel grafik modellerini incelemeyi vurgular. Spesifik olarak, temel destek ve direncin ne olduğunu anlamalı ve her bir varlık için bu alanların ne olduğunu belirlemelisiniz.

Üst Alt