Latest Thread

İzmir manisa hangi bölgede?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

Manisa hangi bölgede yer alır?​

Manisa, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık on dördüncü şehridir. 2020 TÜİK verilerine göre nüfusu 1.450.616 kişidir. Anadolu Yarımadası'nın batısında, Ege Bölgesi'nin ortasında yer alır. Doğudan Uşak ve Kütahya, güneyden Aydın ve Denizli, kuzeyden Balıkesir ve batıdan İzmir ile komşudur.

Manisa en çok nereye yakın?​

Ülkemizin; ticari, zirai, sanayi bakımından gelişmiş illeri arasında yer alır. Bulunduğu bölgeye gelince; Manisa, Anadolu Yarımadası'nın batısında, Ege Bölgesi'nin orta kısmında yer almaktadır. Doğu yönünde Uşak, Kütahya, güney yönünde Aydın, Denizli, kuzeyde ise Balıkesir ve batıda İzmir ile komşudur.

Türkiye haritası Manisa hangi bölgede?​

Manisa ili Türkiye'nin batısında yer alan Ege Bölgesinin kuzey kesiminde yer almaktadır. Kuzeyinde Balıkesir, doğu-kuzeydoğusunda Kütahya, doğusunda Uşak, güneydoğusunda Denizli, güneyinde Aydın, güney ve batısında da İzmir illeriyle komşudur.

Manisa hangi ilimizin sınırları içindedir?​

Manisa; 38° 04' – 39° 58' kuzey enlemleri ile 27° 08' – 29° 05' doğu boylamları arasında yer alır. Ege Bölgesi'nin asıl Ege bölümünde yer alan İl; kuzeyde Balıkesir, kuzeydoğuda Kütahya, doğuda Uşak, güneydoğuda Denizli, güneyde Aydın ve İzmir, batıda ise İzmir ili ile çevrilidir.

Manisa neyi ile meşhur?​

Manisa'nın Meşhur Yemekleri ve Restoranları

  • Osmanlı'dan Günümüze Bir Lezzet:Mesir Macunu. …
  • Şehzadeler Kebap Salonu'nda Manisa Kebabı …
  • Gülcemal Manisa Kebapçısı'nda Bohça Kebabı …
  • Sema Usta Ev Yemekleri'nde Sinkonta. …
  • Meşhur Sultaniye Üzümü …
  • Köfteci Ramiz'den Akhisar Köftesi. …
  • Mantar Tatlısı …
  • Şafak Kebap'ta Kula Güveci.

Manisada nereye gidilir?​

Manisa'da gezilecek yerler arasında; Aigai (Aiolis) Antik Kenti, Manisa Müzesi, Yeni Han, Manisa Muradiye Camii, Manisa Kalesi, Adala Kanyonu, Sidas Antik Kenti, Bintepe Tümülüsleri, Gökköy, Manisa Ulu Camii ve Medresesi, Manisa Hatuniye Camii ve Külliyesi, Philadelphia Siesean Kilisesi, Manisa İvaz Paşa Camii, …

Manisa ile ilçeler arası kaç km?​

Manisa ve İlçeleri Arası Mesafeler Manisa ↔ Demirci 115.7 km. Manisa ↔ Gölmarmara 43.5 km. Manisa ↔ Gördes 82.4 km. Manisa ↔ Kırkağaç 57.8 km.
 

Yazar: moderatör
Article Title: İzmir manisa hangi bölgede?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst