Son Konu

Aleyna Tilki'den Aşı Savunması: 'Ben Bilim İnsanı Değilim, Bir Doktor 'Aşı Yapmayın' Derse Ona Kızın'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-1f2347ae137d618e80cd6eb0bf6c5d9a25459804.jpg

"Anneme, kardeşime ve kendime aşı yaptırmayacağım. Zira güvenmiyorum" kelamları nedeniyle hakkında soruşturma açılan Aleyna Tilki, "Ben bilim insanı değilim, bir hekim 'aşı yapmayın' derse ona kızın" dedi.

"Anneme, kardeşime ve kendime aşı yaptırmayacağım. Zira güvenmiyorum" şeklindeki kelamları nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Aleyna Tilki"Ben o konuşmayı aşı çıkmadan evvel yapmıştım. Aşı çıktıktan sonra bu türlü bir şeyin gündeme gelmesi de garip" dedi.

"Dünya ilaç dalına güvenmiyorum"

Habertürk'ten Tolga Aslan'ın haberine nazaran Tilki, devamında "Sadece şunu söyleyeceğim. Sanatkar olma yolunda emin adımlarla yürüyorum. Şayet ben bir rol modelsem yalnızca yaptığım sanat ve bir sanatçı neye rol model olabilecekse beni ona konumlandırsınlar" ifadesini kullandı.

Kendisinin bir bilim insanı olmadığını belirten Tilki, "Bir hekim 'aşı yapmayın' derse ona kızın. Ben bir sanatçıyım ve kimseye 'Aşı yaptırmayın' demedim. Evet dünya ilaç kesimine güvenmiyorum. Kişi kendisine ne düzgün gelecekse kendisi bilir. Her bireyin kendine has bir sıhhat sistemi vardır. Bilim insanlarını dinlemek isteyenler bilim insanlarını dinlesinler. Ya da benim teklifim de şu; kişi kendine neyin yeterli geleceğini düşünüyorsa onu yapsın. Benim söylediğim bir sürü şeyin içinden bir şey çıkarıp onu yapmasın " diye konuştu.

Tilki, "Sıranız gelince aşı yaptıracak mısınız?" sorusuna, "Sıram gelsin, o vakit konuşuruz" yanıtını verdi.

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt