Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Japon Girişimci, SpaceX'le Rakibi Roketini Uzaya Fırlattı

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilim Dünyasında Neler Oluyor kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Japon Girişimci, SpaceX'le Rakibi Roketini Uzaya Fırlattı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 59 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilim Dünyasında Neler Oluyor
Konu Başlığı Japon Girişimci, SpaceX'le Rakibi Roketini Uzaya Fırlattı
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci
makaleci

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,873
Tepkime puanı
4
Puanları
38
Yaş
32
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.

İçerisinde bulunduğumuz Mayıs ayının başlarında düşük maliyetle roket fırlatımını kanıtlamak için uzaya bir roket gönderen şirket, SpaceX ve Blue Origin üzere kuruluşlarla yarışmak istediğini söyledi. Interstellar Technologies şirketinin kurucusu olan Japon girişimci Takafumi Horie, Tokyo'da gerçekleştirilen bir basın açıklamasında roketlerle iligli planlarını duyurdu.


15 Mayıs 2019 Çarşamba günü düzenlenen içtimada: "Japonya'da hükümeti uzay programlarını büyük ölçüde kendisi finanse ediyor. Bunun yanında sırf en yeterli ve en yeni teknolojileri kullanarak roketler geliştirmeye odaklanıyor, ki bu da çok pahalıya geliyor. Şahsi bir şirket olarak, uzaya gitmek için gereken minimum teknoloji seviyesine odaklanabiliriz. Maliyetleri düşürerek daha çokça mal ve kişisi uzaya taşıyabiliriz." tabirlerinde bulundu Takafumi Hori.


Horie laflarına, şirketinin düşük maliyetli MOMO-F3 roketinin uzay kesimindeki şirketlere rakip olduğunu ekledi. 4 Mayıs'taki fırlatılışının akabinde MOMO-F3'ün 113,4 km yüksekliğe eriştikten sonra Pasifik Okyanusu'na düşüş yaptığı bildiriliyor.


Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı'nın fırlatmış olduğu roketlerin 10'da 1'i maliyete sahip olmasıyla MOMO-F3'ün SpaceX üzere kesimin öncü şirketlerine de büyük bir rakip olacağı, şirketin CEO'SU Takahiro Inagawa tarafından açıklandı. 


Dala süratli giriş yapan şirketin birinci büyük planının önümüzdeki yıllar içerisinde yörüngeye bir roket fırlatmak olduğu malumatı ise Takafumi Horie tarafından verildi. Fırlatılacak olan roketin Elon Musk'ın SpaceX'i, Jeff Bezos'un Blue Origin'i ve Yeni Zelandalı mühendis Peter Beck'in Rocket Lab'i kadar yüksek teknolojiler içereceği not edildi.
 

Yazar: makaleci
Article Title: Japon Girişimci, SpaceX'le Rakibi Roketini Uzaya Fırlattı
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Benzer konular Forum Tarih
Y Kadın, Anne & Çocuk Sağlığı 0 37
Y Haberler 0 38
Y Yaşam 0 22
Y Yaşam 0 37
Y Yaşam 0 36
Y Haberler 0 37
Y Bilim 0 49
Y Haberler 0 38
makaleci Güncel 0 26
makaleci Haberler 0 30
makaleci Teknoloji Haberleri 0 62
makaleci Bilim 0 74
makaleci Yaşam 0 68
makaleci Teknoloji Haberleri 0 61
makaleci Oyun 0 61
makaleci Oyun 0 51
makaleci Oyun 0 52
makaleci Oyun 0 53
makaleci Oyun 0 54
makaleci Moda Rehberi 0 78
makaleci Moda Rehberi 0 79
makaleci Haberler 0 66
makaleci Otomobil 0 54
makaleci Yaşam 0 67
makaleci Sağlık Rehberi 0 49
makaleci Sağlık Rehberi 0 61
makaleci Kişisel Bakım 0 73
makaleci Haberler 0 56
makaleci Sanat 0 56
makaleci Yaşam 0 60

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst