Son Konu

Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Açılır?

urgot01

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Günlük hayatta kolaylık sunması sebebiyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilen karanlık mod özelliğini bu yazıda Google Chrome karanlık mod nasıl açılır? sorusuyla ele alıyoruz. İşletim sistemlerine göre farklı ayarlar yapmayı gerektiren bu özelliğin ayar işlemleri yazımızın devamındadır.

Windows 10’da Google Chrome Karanlık Modu Etkinleştirme
Google Chrome’un son güncellemelerinin ardından Windows 10 işletim sistemine yönelik sunduğu bir özellik olan karanlık mod, kolay birkaç işlem adımıyla uygulanabiliyor. Bunun için Windows 10 işletim sisteminde Google Chrome’un güncel bir sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız.

Google Chrome tarayıcıyı başlattıktan, Windows 10’da “Ayarlar> Kişilleştirme> Renkler” yolu sekmesinde yer alan “Varsayılan uygulama modunu seçin” başlığı altındaki seçeneği “Koyu” seçerek uygulamalar üzerindeki modu karanlık moda çevirebilirsiniz. Böylelikle Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda uygulamalarınız karanlık mod aktif hale gelir.

macOS’ta Google Chrome Karanlık Modu Etkinleştirme
macOS işletim sistemli bir bilgisayara sahipseniz ve Google Chrome’u güncellediyseniz, bu durumda tarayıcıyı karanlık modda kullanma imkanınız vardır. Bunun için “Sistem Tercihleri> Genel>” Görünüm yolunu izleyin. Karşınıza çıkacak ekranda koyu temayı seçerseniz, otomatik olarak karanlık modu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Karanlık Mod Uzantısı Yükleme
Bilgisayarınızın işletim sistemi Windows 10 değilse, bu durumda Chrome Web Mağazası’ndan yükleyeceğiniz eklentiler aracılığıyla Google Chrome tarayıcıyı karanlık moda alabilirsiniz. “Dark Theme for Chrome” eklentisi birçok sitede Google Chrome’un karanlık modda çalışmasını sağlayan en başarılı eklentidir. Bunu Google Chrome tarayıcınıza kurarsanız, kolaylıkla karanlık modda Chrome’u çalıştırabilirsiniz.

Üst Alt