Son Konu

Ünlü Fon Yöneticisinden Altın ve Bitcoin Tahminleri: Bu 3 Varlığa Sahip Olun!

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bitcoin-gold.png

CNBC’den Jim Cramer, yatırımcıların alternatif yatırım varlıkları hakkında düşünmeleri gerektiğini vurguluyor. Jim Cramer, şu anki ilk üç seçiminin altın, Bitcoin ve nakit olduğunu da vurguluyor.

Jim Cramer: Biraz nakit sahibi ol, biraz altın sahibi ol ve biraz Bitcoin

CNBC’den Jim Cramer, portföyündeki varlıkları açıkladı. Bitcoin, Jim Cramer’nin listesine yeni eklenen bir varlık. Salı günü CNBC’nin verdiği bir demeçte Jim Cramer, Bitcoin’i portföylere dahil etmemenin neredeyse bir sorumsuzluk olduğunu vurguladı. Jim Cramer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Alternatif olarak, biraz altın’a sahip ol, biraz nakit sahibi ol derdim. Şimdi diyorum, biraz nakit sahibi ol, biraz altın sahibi ol ve biraz Bitcoin. Bugün biraz şişirildi, ama hala çok sayıda insan var. 100.000 dolara gideceğini düşünüyorum.

Jim Cramer, Bitcoin’in heyecan verici olduğunu ve bunun hakkında “sonsuza kadar” konuşabileceğini belirtiyor. Ancak Jim Cramer, hedge olmadan kripto para birimine çok fazla yatırım yapılmaması konusunda uyarıyor. Jim Cramer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Sonunda, üzerinde bir çeşit hedge olmalı. Eğer alırsanız ve aşağı inerse, ‘Dolar cinsinden işlem yapabildiğim halde neden Bitcoin kullandım’ diyeceksiniz. Ama paranızla yapmanız gereken şeylere sahip olmanın bir yolu olarak… Ben bunun için varım.

Jim Cramer: Altın ile korunmayı seven geleneksel bir yatırımcıyım!

Jim Cramer, Bitcoin’e bir süredir sahip olduğunu söyledi. TheStreet ile daha önceki bir röportajında Jim Cramer, 18.000 doların altına düştüğünde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Jim Cramer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tesla çok para yatırdı. O kadar inançlı değilim ama Bitcoin sahibiyim. Dışarıdaki her sayman, yönetim kuruluna gitmeli ve küçük bir kısmını Bitcoin’e yatırmalıdır. Çevrenin geri kalanına karşı korunmanın ilginç bir yolu gibi görünüyor. İtibari paraya karşı güzel bir korunma.

Tüm heyecana rağmen Jim Cramer, altın ile korunmayı seven geleneksel bir yatırımcı olduğunu itiraf ediyor. Makro görünümde Jim Cramer, piyasaların daha fazla iyi haber aradığını ve bunu anlamadıklarını belirtiyor. Jim Cramer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın hedge etmenin bir yolu olduğuna inanıyorum. Ben çok daha gelenekselim ve bu yüzden Bitcoin’in bulmacanın sadece bir parçası olduğunu düşünüyorum. Şirketler büyük yatırım yapmalı. Kesinlikle hiçbir şey yapmadığınız bir nakit pozisyonuna bir alternatiftir.

Üst Alt