Son Konu

Ankara’da Kayıp Şirin Dilan Erdoğdu’dan Haber Alınamıyor! Arkadaşına 'Zorla Tutuluyorum' Diye Mesaj Geldi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-b521cc87a3f817c2dd93ba006e556f0483b59144.jpg

Ankara'da meskenlerinin bahçesini yıkadıktan sonra, kedilerin su kabını değiştirmek için dışarı çıkan Hoş Dilan Erdoğdu'dan bir daha haber alınamadı. Gözyaşlarına boğulan anne, kızının arkadaşına "Zorla tutuluyorum, yalnızım yeri bilmiyorum" diye bildiri geldiğini söyledi.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yaşayan zihinsel engelli Sevimli Dilan Erdoğdu,(26) dün saat 15.00 sıralarında annesi Türkan Erbil ile konutlarının bahçesini yıkadıktan sonra, kedilerin su kabını değiştirmek için konuttan çıktı. O sırada mutfaktan çöp poşeti almak için meskene giren annesi geri döndüğünde kızını bulamadı. Sokakta ve meskenin yakınındaki parkta kızını arayan anne Türkan Erbil, yeniden bulamayınca babasına haber vererek, polise kayıp müracaatında bulundu. Toplumsal medya kullanıcıları ise Erdoğdu’nun bir an evvel bulunması için fotoğrafını paylaşıyor.

"Kızımın başına bir şey gelmeden bir an evvel bulunmasını istiyorum"

Kızının yanında yalnızca telefon olduğunu belirten ve kızının başına bir şey gelemeden bir an evvel bulunmasını isteyen Anne Erbil, “Yanında yalnızca telefonu var. Bir bildiri geldi ancak o ileti doğrumu değil mi bilemiyoruz onu. Şu an bize yer tespit haberi bekleyin diyorlar. Üzerinde kısa kollu açık mavi lacivert çizgili bir tişört var. Taytı var. Ayağında bahçe terliği, toprak rengi. Diğer hiçbir şeyi yok. Kimliği almış mı almamış mı hiçbir bilgim yok. Kızımın başına bir şey gelmeden bir an evvel bulunmasını istiyorum” diye konuştu.

"Kendi başına bir yere gitmez"

Kızının meskenden uzaklaşamayacağını ve kendi başına bir yere gidemeyeceğini vurgulayan Erbil, “26 yaşında özel bir çocuk. Korkar kendini söz edemez çok. Yetkililer ilgileniyorlar sağ olsunlar. Sesimin gidebildiği kadar arkadaşlarımdan halkımızdan yardım bekliyorum çocuğumun bulunması için. Ve hiç bir anne bunu yaşamasın. Bana bağımlıdır bensiz hiç bir yere gitmez. Meskenden uzaklaşmaz. Kendi başına bir yere gitmez. Ablalarıyla ve benimle gezer. Sakin bir çocuktur. Kızımın mahalledeki arkadaşına telefonuna ‘Zorla tutuluyorum’ diye ileti geldi. Daha sonra işte 'Ben yalnızım yeri bilmiyorum' dendi. Karışık bir şeyler yani. Şu an savcılıktan haber bekliyoruz” dedi.

Üst Alt