Son Konu

Lost Judgment – İnceleme Puanları

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_61449fa01648b_72831.jpg

Daha önce de her fırsatta belirttiğim gibi, Yakuza serisini çok seviyorum; hatta neden çok sevdiğim ile ilgili bir şeyler de karalamıştım burada bir yerlerde :) Hal böyle olunca serinin yan oyunu Judgment’ı da keyifle oynadım, devam oyunu Lost Judgment’ı da hevesle bekliyorum. Oyunun çıkışına 1 haftalık bir süre kaldı; inceleme ambargosu ise, erkenden kalktı, ilk puanlar paylaşıldı bile.

Görüldüğü kadarıyla seri, alıştığımız şekilde devam ediyor yoluna, puanlar üç aşağı beş yukarı beklendiği düzeylerde seyrediyor. Opencritic’te paylaşılan 55 incelemenin ortalaması 84 puan. Metacritic’te, oyunun PS5 versiyonu için paylaşılan 44 incelemenin ortalaması 83 puan, Xbox Series X versiyonu için paylaşılan 8 incelemenin ortalaması ise, 81 puan.

İnceleme puanlarından bir kısmını da şöyle paylaşmış olalım:
  • Twinfinite – 5/5
  • 33bits – 95/100
  • Cultured Vultures – 9/10
  • GamingBolt – 9/10
  • Generación Xbox – 9/10
  • Wccftech – 9/10
  • Hardcore Gamer – 4,5/5
  • Hobby Consolas – 89/100
  • COGconnected – 85/100
  • DualShockers – 8,5/10
  • Stevivor – 8,5/10
  • Spaziogames – 8,2/10
  • Destructoid – 8/10
  • GamesRadar+ – 4/5
  • VGC – 4/5
  • Game Informer – 7,3/10
  • GameSpot – 7/10
  • IGN – 7/10
  • Shacknews – 7/10
  • Digital Trends – 3/5
Bazı incelemelerde hikaye kısmını çok da kuvvetli bulmayanların olduğu görülüyor, öte yandan bazılarında da ‘zorbalık/taciz’ konusunda özenli bir çalışma olarak değerlendiriliyor. Oyuna yeni eklenen dedektiflik araçlarını beğenenler olmuş, bir kısmı da oyunda çok az değişiklik olduğunu, yeterince yenilik sunulmadığını söylüyor. Genel itibariyle, dövüş/çatışma kısımlarının beğenildiği görülüyor.

Uzun lafın kısası, zevkler ve renkler denklemi burada da devreye girmiş durumda -ki bu gayet doğal, Yakuza serisi genel olarak herkesin sevip de bağrına basacağı bir seri değil, bunu kabul ediyorum. Aynı şeyleri tekrar tekrar yapmak, absürt konularla uğraşıp durmak, pek çok kişiye saçma veya sıkıcı gelebilir. Ama elden gelen bir şey yok, ben çok seviyorum işte, ne yapayım:)

Lost Judgment, 24 Eylül’de oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Dört gözle bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

Üst Alt