Son Konu

Kadir gecesi mesajları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
2019 Kadir Gecesinde Filistini Gazzeyi unutmayalım Rabbimizden bu gece Gazze icin dua edelim İslam alemininbiran once birlik olması icin dua edelim

Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte, Ramazan'ın yirmi yedinci gununun gecesinde olma ihtimali yuksektir İslam peygamberi Muhammed Kadir gecesinin hangi gece olduğunu kesin şekilde belirtmemiş, ancak; Siz Kadir gecesini Ramazan'ın son on gunu icerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınızdemiştir

İslam'a gore Allah Kur'anın ilk ayetlerini Cebrail aracılığı ile İslam peygamberi Muhammed 'e kırk yaşında Hira Mağarası'nda gondermiştir İlk ayetler Kadir gecesinde indirilen Alak Suresi'nin ilk ayetleridir

O ayda bir gece vardır ki, bin aydan daha kıymetlidir O gecenin (Kadir gecesi) hayrından mahrum kalan, her hayırdan mahrum kalmış sayılır

Kadir gecesinde bircok melekler yeryuzune inerler, bu gecenin fiyuzatından mustefit olurlar, muslumanlara selam verirler, onları tebrik ederler, muslumanların hallerine, ibadetlerine şahit olurlar

imageskadirgecesi2019mesajlari5ad90e4c28a33

Ey talihsizlerin sığınağı,
Ey acizlerin guc kaynağı,
Ey dertlilerin tabibi
Ey yolda kalmışların yol gostereni!
Ey caresizler caresi!
Ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı!
İcinde bulunduğumuz kadir gecesi hurmetine bizleri affeyle ya Rabbi

Elimizden ve dilimizden bu duaları yapmaktan başka bir şey gelmiyor Eğer bizim aklımıza gelmeyen başka cozum yolları varsa bize onları da goster Gormeyen gozlerimize goster, işitmeyen kulaklarımız duyur, anlamayan kalplerimize hissettir

Yok mu bana dua edip bir şeyler isteyen, istesin ki vereyimbuyuruyorsun Vermek istemeseydin, istemeyi vermezdin Dilimiz donduğu kadar goğun kapılarını yoklayarak sana dua edip yalvardık

Kadir gecesinin şerefi pek buyuktur Bu mubarek gecede yapılacak ibadetlerin sevabı pek coktur Bu geceye nailiyet, buyuk bir nimettir Bu ulvi geceyi gafletle, masiyetle gecirmekten son derece sakınmalıdır

Allahım Hayalime bile Gunah girmesin bana Temiz bir Gonul ver Kadir geceniz Mubarek Olsun

Kadir Geceniz Mubarek Olsun Bu Gece Gazze deki kardeşlerimiz icin bol bol dua edelim

Bu gecede sana emanet ettim caresizce goz yaşı doken kardeşlerimiacılar icinde kıvranan cocuklarıSANA EMANET ETTİMRABBİM

Affettim dediğin kulun da ben olayım Allah'ım Kadir Geceniz Mubarek Olsun

Allahım, Seni umuyor ve Sana dua ediyorum Beni hayırlı umutlarıma kavuşturGunahlarımı bağışla Senin her şeye gucun yeter

Huzunlerimi hayra ceviren Allah'ım!
Dilimi Dua'sız, gonlumu sensiz bırakma Kadir Geceniz Mubarek Olsun

Sema kapılarının acık olduğu bugunde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri sacmanız temennisiyle kadir geceniz Mubarek olsun

Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allah’a arz etmek icin de değerli bir fırsattır Kadir Gecesi, Allah’ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryuzune indiği, dileyen her muminin armağanlara gark ettiği bir gecedir
Hepimize şimdiden hayırlı olsun

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yuce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve mujde gecesidir Kadir gecen mubarek olsun

Tum İslam Aleminin KADİR GECESİ Mubarek OlsunRabbim Dualarımızı Kabul ve Makbul Eylesin İnşAllah AMİN

Kadir gecesi duası
''Allah'ım, Sen cok affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet''

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en onemlisi? Kendisine dua edenleri geri cevirmeyen, gunahları bağışlayan, her şeyi bilen, goren ve duyan Yuce Allah tum dualarımızı kabul etsin
imageskadirgecesi2019mesajlari5ad90e4dec70c

Üst Alt