Son Konu

Bankadan 1 Milyon Lirasını Çektirdikleri Yaşlı Kadına "Evini de Sat" Deyince Suçüstü Yakalandılar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a84bdc3f5fc3983de264c8a4873221eb42cf3678.jpg

İstanbul'da kendilerini polis olarak tanıtan 3 kişi,  yaşlı bir bayanı arayarak “Terör örgütü tarafından banka hesabınıza erişilmeye çalışılıyor, paranızı bize verin denetim edelim” diyerek, 1 milyon lirasını çektirerek aldı. Şüpheliler kadını bu kere  “Evini de sat” diye arayınca, yakayı ele verdi. Bayanın ihbarı üzerine polisin suçüstü yakaladığı 3 kuşkulu tutuklandı.

Olay, 4 Mart'ta Kağıthane’de gerçekleşti. N.G.(72) isimli bir bayanı  arayan ve kendilerini polis olarak tanıtan 3  şüpheli, “Terör örgütü banka hesabınıza erişmeye çalışıyor, parayı bize verin denetim edip size geri teslim edelim. Aksi takdirde tutuklanacaksınız” diyerek para istedi. Telaşlanan N.G.,  banka hesabında bulunan 1 milyon lirayı çekerek,  sonraki gün şüphelilerle buluşarak teslim etti. Saatler sonrasında dolandırıldığını anlayan kişi, Beşiktaş’ta bulunan polis Merkezine giderek şikayetçi oldu.

Meskenini sat dediler

Ortadan iki gün geçtikten sonrasında şüpheliler  N.G.’yi tekrar arayarak “Paran denetim kademesinde, oturduğun konutu sat. Parasını bize ver, onu da denetim edeceğiz” dedi. N.G, çabucak polisi aradı.  Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımları, N.G'nin şüpheliler ile buluşmasını, onlara evini sattığını ve parayı teslim edeceğini söylemesini istedi.

Poşeti para süsü vermek için gazete kağıtlarıyla doldurdu

8 Mart'ta Hürriyet Mahallesinde bir orta sokakta buluşacak olan N.G ile  şüphelileri, polis takımları takibe aldı. Gazete kağıdı dolu bir poşetle buluşma yerine giden N.G., 3 şüpheliyi beklemeye başladı. Parayı teslim almak üzere olay yerine gelen Erdal A.(20), Halil A.(26) ve Yakup E.(29), polisler tarafından suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler , emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Üst Alt