Son Konu

Bebeklere Kahvaltı Alternatifi Menemen

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bebeklere Kahvaltı Alternatifi Menemen Tarifi İçin Malzemeler

*1 orta boy domates
*1 yumurta
*1 dilim tam buğday ekmeği
*1 tatlı kaşığı tereyağı
*Tuz

Bebeklere Kahvaltı Alternatifi Menemen Tarifi Yapılışı Kahvaltıda siz de benim gibi bebeğinize haşlanmış yumurta yediremiyorsanız, yumurta kızartmayı da zararından dolayı tercih etmiyorsanız ve artık pankek ve Krepten sıkıldıysanız Menemen müthiş bir kahvaltı önerisi olacaktır tariften yumurta beyazını, tuzu çıkarırsanız ve Bebeğinizin domates alerjisi yoksa 78 aylıktan itibaren yedirebilirsiniz Ancak domates alerjen olduğu için bazı doktorlar bir Yaşından önce verilmesini önermiyor Ben 78 aylıktan beri veriyorum ve bir sıkıntı yaşamadım Domates müthiş bir C vitamini deposu ve Demir alımını arttıran çok faydalı bir besin bu nedenle bebeğimizi bu besinden mümkün olduğunca çok faydalandıralım Bir Yaşından küçük bebeklere pişirerek vermemiz daha uygun olur çünkü içerisinde asit olduğundan dolayı midesi hazır olmayan miniklere pişik yapabilir( domates piştiğinde asit etkisini kaybediyor)
Şimdi gelelim tarife Domatesleri Güzelce yıkadıktan sonra rendeliyoruz Pişirme tavamıza tereyağı, tuz ve rendelenmiş domatesi koyup orta ateşte ocağa bırakıyoruz Domatesler suyunu salıp biraz çektikten sonra yumurtamızı ekleyip pişiriyoruz Ardından menemenimizi bir kaseye koyup içerisine ekmeği ufalayıp karıştırıyoruz Isısını kontrol ettikten sonra miniklerinize yedirebilirsiniz Afiyet olsun

Üst Alt