Son Konu

Samsun'da Öldüresiye Dövülen Kadının Annesi: "Torunum 'Babamı Görürsem Taş Atarım' Diyor"

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a67754ebc828df5489f0df5d43cc53bb75056ac3.jpg

Samsun'da, İbrahim Zarap'ın, sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının yanında dövdüğü eski eşi E.M.'nin annesi Dursune M. yaşananları anlattı. Kızının durumunun uygun olduğunu söyleyen Dursune M., “Torunumun da durumu uygun lakin babasını artık görmek istemiyor. ‘Babamı görürsem taş atarım, artık onu görmek istemiyorum’ diyor” dedi.

Hastanede tedavisi devam eden kızı E.M.’nin yanından bir an olsun ayrılmayan Dursune  M., “Çok şükür sıhhat durumu güzele gidiyor, tek tesellimiz de bu zati. Lakin psikolojisi hiç düzgün değil, vakit zaman ağlıyor. Başına darp aldığı için yüzü, gözü mor halde. Torunum annesinin ne durumda olduğunu biliyor, babasını artık görmek istemiyor ve annesinin hastanede olduğunu da biliyor. Zati yalnızca çocuğu görmek istediği vakit bir ortaya geliyorlardı. Onun dışında bir bağları yoktu, torunum babasına çok düşkündü, biz de onları hiç ayırmadık ve kimi şeylere göz yumduk. Ancak artık görmek istemiyor, ‘babamı görürsem taş atarım, artık onu görmek istemiyorum’ diyor. "

"Kızım şikayetçi oldu lakin sonraki gün özgür bırakıldı"

"İbrahim Zarap, huzursuz bir çocuktu, bir gün yeterli, bir gün makus oluyordu, ne yapacağı aşikâr olmuyordu. Kızım esasen bu nedenle ayrıldı ancak boşandıktan sonra ‘barışalım, ben düzeleceğim’ diyordu. Lakin hiçbir düzelme belirtisi göstermedi, kızım da barışmak istemedi. Daha evvel de sokak ortasında kızıma saldırdı, kendisinden şikayetçi olduk ve uzaklaştırma aldı. Kızım şikayetçi oldu lakin sonraki gün hür bırakıldı” diye konuştu.

"Torunumun o sesinden ötürü uyuyamıyorum"

İbrahim Zarap tutuklandığı için memnun olduklarını söz eden Dursune M, “Tüm yetkililer yanımızda oldu, herkese çok teşekkür ediyorum. En ağır cezayı alsın, bu vakit kadar bize çok çektirdi. Hepimizin psikolojini bozdu. Her gün haber duymaktan bıktık ve yorulduk, bayana şiddete artık dur denilsin ve bitsin artık. İbrahim Zarap’ın ailesi benim küçük kızımı ve eşimi aramış, ben kimseyle konuşmadım, kızımı da aramadılar. Toplumsal medyada yer alan imajların birazını izleyebildim, lakin hepsini izleyemedim. Torunumun o sesinden ötürü uyuyamıyorum, uyusam bile torunumun sesiyle uyanıyorum." 

"Benim konutumda de kızıma saldırdı, bizi de tehdit etti"

"Torunumun, şu an durumu güzel, kuzenleri de yanında. Bazen ‘anneme vurdu, annem çok ağladı’ diyor. Kızım, İbrahim’i 3-4 sefer şikayet etti. Birinci evvel bu türlü darp olayları yoktu, sonradan şiddet uygulamaya başladı. Kızımın boşanmasını yediremedi ve ondan dolay bunları yaptı. Uzaklaştırma alındı, benim konutumda de kızıma saldırdı. Bizi de tehdit etti” tabirlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Üst Alt