Son Konu

Milyonluk Aboneli Analist: Fantom, Aralık’ta Bu Zirvelerde Olacak!

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
fantom3.jpg

Popüler kripto analisti ve traderı Ben Armstrong, Fantom (FTM)’nin son fiyat artışının nedenlerini aboneleriyle paylaşıyor ve potansiyel fiyat hareketini tartışıyor. Fantom (FTM), Ethereum (ETH) ile cross chain işlevsellik sunarak destek alan en son proje. Kripto para, 8 Ekim’de 2,42 dolarlık bir ATH’ye ulaştığında fiyattı da %6.400 artış gösterdi. Analistin kripto paraya ilişkin değerlendirmelerini ve FTM fiyat tahminini Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık.

Kripto traderına göre Fantom rallisinin nedenleri

Kripto analistine göre, Fantom (FTM)’nin şu anki rallisinin üç temel nedeni; Blockchain üçlemesine çözüm, DeFi’ye etkili yaklaşım ve merkezi olmayan finans ekosisteminde kullanım değerlerine erişmeye devam ederken tokenleri ağda paylaştırma yeteneği.
fireblocks-fantom-ftm-destegi-ekliyor-1024x576.jpg
Fantom, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) ile birlikte Ethereum katili olarak etiketlenen ilk kripto paralardan biri. Ben Armstrong’a göre, Fantom diğer birçok akıllı sözleşme platformu için bir tehdit. Çünkü Blockchain üçlemesini çözmekten gurur duyuyor: ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik. Analist şu değerlendirmeyi yapıyor:

Birçok kripto para, bu üç bileşenden ikisine hakim olacak, ancak yine de bunlardan biriyle mücadele edecek. Bu, geliştirilecek daha sofistike ve gelecek vaat eden protokoller için alan bırakıyor.

Traderın dediği gibi, üçlemenin üç noktası, ağın ölçeklenebilirliğini artıran Direct Acyclic Graph  (DAG) kullanımıyla çözülüyor. Bu arada, yüksek hızı, Blockchain motoru olarak da bilinen konsensüs mekanizması Lachesis’in bir sonucu. Son olarak, yüksek güvenlik seviyeleri, lidersiz bir Proof of Stake (PoS) protokolü kullanmasına atfediliyor. Ben Armstrong, şu açıklamayı yapıyor:

Proje, son derece güvenli, ışık hızında, ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir protokol oluşturmak için diğer katman 1 protokollerinin zayıf noktalarından yararlanmak üzere titizlikle tasarlandı.
Podcast-Vision-de-DeFi-basado-en-Bitcoin.jpg
DeFi’ye etkili yaklaşım

Ben Armstrong’a göre, Fantom’un DeFi’ye yaklaşımı, projeyi sahada öne çıkarıyor. Örneğin, Fantom üzerine inşa edilen yeni DEX’lerden biri, BOO adlı bir yönetişim tokeni kullanan SpookySwap olarak biliniyor. Kayıt sırasında, tüm DeFi’de SpookySwap’tan daha fazla hacme sahip yalnızca dört merkezi olmayan borsa var. Analist, açıklamasına şöyle devam ediyor:

SpookySwap, ETH üzerinde yapabileceğiniz tüm çiftçilik, stake etme ve cros chain takas işlemlerini maliyetin çok altında yapmanıza olanak tanıyor.

Analist, Fantom üzerine inşa edilen ilk algoritmik stablecoin SpiritSwap gibi daha ilginç projeleri listelemeye devam ediyor. Örneğin, Tarot adlı kaldıraçlı bir verim çiftçiliği ve borç verme havuzuyla çalışan Fantom üzerine inşa edilmiş başka bir DEX veya Tomb Finance. Ben Armstrong, projelere ilişkin şu yorumu yapıyor:

Böyle bir stratejinin arkasındaki deha, bir tür korkutucu veya Cadılar Bayramı türü referansı olan bir projenin adını her gördüğünüzde, bunun büyük olasılıkla bir Fantom projesi olduğunu hemen anlarsınız. Bunlar bir projeyi yapabilecek veya bozabilecek fikir türleridir.
8133.jpg
Analist, FTM’nin fiyat artışının arkasındaki üçüncü motive edici faktörün, tokenleri ağ üzerinde stake etme ve aynı anda DeFi’de kullanım için tokenin değerine erişme yeteneği olduğunu söylüyor:

FTM sahipleri, tokenlerini ağ üzerinde stake edebiliyor ve daha sonra Fantom Finance DeFi platformunda teminat olarak kullanılabilecek eşdeğer miktarda sFTM basabiliyor.

Analistin Fantom (FTM) fiyat tahmini: Token fiyatı 5 dolara yaklaşabilir

Ben Amstrong, traderlar Ekim ayının başında tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar ilk pompayı kaçırırsa, önceki fiyat hedeflerini yeniden test etmeye başladığında bir düzeltmeden sonra bu kripto parayı satın almak için hala fırsatlar olduğunu vurguluyor. Traderın dediği gibi, FTM bu yazının yazıldığı sıralarda 8 Ekim’de gördüğü tüm zamanların yüksek seviyesi (ATH) olan 2,32 dolardan geri çekilerek, 1,97 dolardan işlem görüyordu. Analist, geri çekilmeleri satın alma fırsatı olarak görüyor:

Tarih bize, tüm zamanların en yüksek seviyelerinin ardından geri çekilmelerin, bu boğa koşusunun geri kalanı için potansiyel kazanımların geri kalanı için iyi satın alma fırsatları olduğunu gösteriyor. Fantom trendi alt üst ediyor. Bu yüzden Bitcoin önümüzdeki 6 hafta boyunca piyasaları sallarken hareketini izleyin.
8786.jpg
Fiyat tahmini açısından, Ben Armstrong, Fantom’un CoinMarketCap sıralamasında kolayca 10 sıra daha atlamasını ve bu boğa koşusunun geri kalanı için token fiyatını 5 dolara yaklaştırmasını bekliyor, bu da %130’un üzerinde bir kazanç anlamına geliyor.

Üst Alt