Son Konu

İddialı Adventure Oyunu 3 Minutes to Midnight, Kickstarter'da Yerini Aldı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

"Çoğu point-and-click hayranı bunun bir başı ve sonu olan, normal bir adventure oyunu olduğunu varsayacaktır. Ama.. ya durum böyle değilse? Ya yaptığınız her bir eylemin sonuçları olsaydı? Ya karşılaştığınız her bulmacanın birbirinden farklı ve çılgın çözümleri olsaydı?" cümleleriyle tanıtımına başlamış 3 Minutes to Midnight.

Merkezi Barselona'da bulunan Scarecrow Studio, yeni adventure oyunları 3 Minutes to Midnight'ın devrim yaratacak bir adventure oyunu olduğunu iddia ediyor. "Day of the Tentacle ile The Twilight Zone'un bebeği olsa nasıl olurdu bir düşünün?" demişler oyunu anlatırken. İşin içine bence tüm zamanların en iyi adventure oyunu olan Day of the Tentacle'ın ismi girince bir kez daha ilgimi çekti tabii bu oyun. "Bir kez daha" diyorum, çünkü bu oyunu ilk kez 2018 yılında duymuş, fragmanını izlemiş, sonrasındaysa pek bir haber alamayarak beklemeye koyulmuştuk.

Minimum 12 saat sürecek hikayede, içinde bulunduğu kasabadaki diğer herkes gibi geçmişini hatırlayamayan genç Betty Anderson rolünde oynayacak, hafızamızı geri kazanmaya, kasabayı kurtarmaya ve kıyametin gelmesini önlemeye çalışacakmışız.

Scarecrow, oyundan bir de anlatımlı oynanış videosu yayınlamış, bu da oyunun geliştirme aşamasının iyi biçimde ilerlediğini gösteriyor. Videoda izlediğim kısmı gerçekten de çok beğendim.

Oyunun Kickstarter sayfasına göz atmak için şu linki kullanabilirsiniz. İlginizi çektiyse aşağıdan da Steam istek listenize ekleyebilirsiniz, ben öyle yaptım.

Üst Alt