Son Konu

iOS 13'ün 4. Geliştirici Betası Yayınlandı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ios-13-un-4-gelistirici-betasi-yayinlandi-1563389311.jpg

Yazılım geliştiren şirketler, ürettikleri yazılımı son kullanıcıya sunmadan evvel bir test sürecinden geçirirler. Bu test süreci içerisinde kusurları keşfedip bu kusurları düzelten yazılım şirketleri, işletim sistemlerini son kullanıcıya pürüzsüz bir halde sunmayı amaçlar.

Silikon Vadisi merkezli yazılım devi Apple, mobil işletim sistemi iOS'u sürekli yeniliyor. Aktüel tuttuğu iOS işletim sisteminin yeni sürümünü yayınlamaya hazırlanan Apple'ın beta (test) sürecinde ise neredeyse her gün bir sair yenilik ortaya çıkıyor.

5c41d6199d15f470681a0128393c326a001bb70c.jpeg

Bugün yaşanan gelişme ise Apple'ın beta test sürümünün dördüncüsünü yayınlamış olması. Kestirim edebileceğiniz üzere beta sürümler, günahların giderilmesi ve sonuncu sürümün meselesiz olması için var olduğundan halka açık gerçekleştirilmiyor.

Apple'ın bugün yayınladığı iOS 13 Developer Beta 4 test sürümü kapsamında önümüzdeki günlerde iOS 13 Public Beta 4'ü kullanıcılar için yayınlaması bekleniyor.

iOS 13 Developer Beta 4 yenilikleri:

112cd1480bed1297dfeb48ba13034040ab088e16.jpeg
  • Ayarlar pratiği içerisinde gerçekleştirilen yetkisiz teşebbüsler ile kullanıcının şifrelerinin ele geçirilmesine imkan tanıyan açık kapatıldı.
  • 3D Touch performansı geliştirildi.
  • Bildiriler pratiği içindeki sesli ileti simgesi yenilendi.
  • Ana menüde uzun basma ile açılan düzenleme menüsünde değişiklikler yapıldı.
Apple'ın yayınladığı bu betayı indirebilmek için fiyatlı bir geliştirici üyeliği oluşturmak gerekiyor. Tatbik geliştiricilerin pratiklerini yeni işletim sistemine uyarlayabilmesine imkan tanıyan bu beta süreci, ziyadesiyle karasız olması sebebiyle sıradan test kullanıcılarına sunulmuyor.

Üst Alt