Son Konu

Analist Bitcoin İçin Uyardı: Bitmedi, Süper Dalga Geliyor!

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
shutterstock_388057081-1024x640.png

Kripto analisti Nicholas Merten, mevcut Bitcoin ve kripto piyasası düzeltmesinin henüz bitmediğini söylüyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

Bitcoin süper dalga analizleri

Merten, yeni bir DataDash oturumunda genel kripto piyasa değeri değerinin aşağı yönlü hareket etmeye devam etmesini beklediğini söylüyor:

Nereye gidiyoruz? Genel olarak 2,4 trilyon dolar aralığına (toplam kripto piyasa değeri) doğru gideceğimizi düşünüyorum. Piyasa değerlemesinde tam, güzel, temiz, %20’lik bir düzeltme.

Merten, bu düzeltme süresinin, Bitcoin (BTC)’in tüm piyasayı önemli ölçüde yükselten bir sonraki “süper dalga” rallisinin çerçevesi olarak hareket edebileceğini ekliyor:

Muhtemelen bu aralıkta (kabaca 2,59 trilyon dolar) zikzak çizeceğiz ve sonunda bir çıkış için çerçeve oluşturacağız.

Ne kadar sürebileceğine gelince:

Bilmiyorum, özellikle ve burada olacaklarla ilgili büyük çağrılar yapmak istemiyorum. Kripto piyasasındaki bir sonraki süper dalgadan önce piyasada ortalama almak ve yeni pozisyonlar yakalamak istiyorsanız, eklemek isteyeceğiniz aralığın burası olduğunu düşünüyorum.
after-market.jpg
Yazım sırasında, toplam piyasa değeri 2,9 trilyon dolar civarındaydı. Yüzde 44’lük dominans oranıyla Bitcoin’e değinin Merten, lider kripto para biriminin 60.000 aralığına yakın bir düşüş eğilimi sergileyebileceği yönündeki spekülasyonları ele alıyor:

Bununla pek ilgilenmezdim, bunun çifte tepe olduğunu düşünmüyorum. Burada tüm ATH seviyelerini belirledik ve bu önceki direnç aralığı (60.000 dolar) civarında gezinmeye başladık, ancak bunun için birkaç kez daha test yapacağız.

Analist bu arada, daha kısa vadeli zaman dilimlerinde, Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketinin belirsiz görünebileceğini söylüyor. Ancak 60.000 dolar bölgesinden uzaklaşırken, Bitcoin’in şu anda Ekim ayında ve bu ayın başlarında olduğu fiyat aralığına geri döndüğünü görüyoruz. Merten’in takipçlerine son tavsiyeleri şunlar oluyor:

Akıl sağlığınız için yapmanızı isteyeceğim en büyük şey, beş dakikalık tabloya bu şekilde bakıp kendinizi kaptırmayın, her şey alt üst olacakmış gibi görünecek. Gerçekte, Bitcoin olağanüstü seviyeleri aştı. Bu genellikle Kasım ayının başlarında Ekim ayına kadar takıldığımız aralıktır, o kadar da kötü değil.

Üst Alt