Son Konu

Eşi Hayatını Mahvetmişti: Yüz Nakli Olan Kadın Basının Karşısına Çıktı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-91aac4443348b0463f8c6c62ad0b79dd16190176.jpg

ABD'de 2007 yılında eşi tarafından şiddet gören ve yüzüne kimyasal husus dökülen Carmen Tarleton, temmuz ayında gerçekleşen ikinci yüz nakli operasyonunun akabinde birinci sefer basının karşısına çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde birinci, dünyada ise ikinci sefer yapılan yüz nakli operasyonu geçiren Carmen Tarleton (53) isimli bayan yeni yüzüyle birinci kere basının karşısına geçti.

2007 yılında ayrıldığı eşi tarafından dövülen ve kimyasal husus dökülerek yakılan Tarleton’un yüzü tanınmaz hale gelmişti.

Birinci yüz nakli 2013’te gerçekleştirilirken, 7 yıl sonra doku uyuşmazlığı sorunu yaşayan Tarleton’a geçtiğimiz temmuz ayında Boston eyaletindeki Brigham and Women’s Hospital’da ikinci defa yüz nakli yapıldı.

Kelam konusu yüz nakli operasyonu ülkede yapılan birinci, fakat dünya genelinde yapılan ikinci ameliyat olarak kayıtlara geçti.

Yeni yüzüne kavuşan Carmen Tarleto birinci sefer ABD medyasından NBC News’e konuştu. 36 yaşında hayatını kaybeden Casey Harrington Labrie’den alınan donör sayesinde yeni bir yüze kavuştuğunu söz eden Tarleton, Labrie’nin ailesine “En güç vaktimde birinin verebileceği en büyük hediyeyi verdiniz” diyerek, teşekkür etti.

Tarleton yaşadığı güçlü sürecin akabinde kavuştuğu yeni yüzüyle ilgili, “Bu yüzle doğmadım lakin yeniden de benim yüzüm. Aynaya her baktığımda Casey’i düşünüyorum” diye konuştu.

İkinci yüz nakli yapılan birinci kişi Hamon'du...

Öte yandan, 43 yaşındaki Fransız Jerome Hamon, dünyada ikinci sefer yüz nakli yapılan birinci hasta olarak tarihe geçti.

Genetik bir hastalık sebebiyle 2010’da yüz nakli yapılan Hamon’un birinci ameliyatı başarılı geçmişti.

Üst Alt