Son Konu

Cengiz Kurtoğlu: İstanbul’da zor günler geçirdim

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cengiz_kurtoglu_istanbulda_zor_gunler_gecirdim_1613801487_8956.jpg

Cengiz Kurtoğlu, Silivri’deki yazlığında Ayşen Birgör düet yaptığı “Kalpsiz” müziğinin tanıtımını gerçekleştirdi. Usta müzikçi, gençlik devrinde İstanbul’da kuvvetli günler geçirdiğini açıkladı...

İstanbul’a birinci defa geldiğinizde hiç dolandırıldınız mı?

- Biz İstanbul’a büyük paralarla gelmedik. Elimizden tuttunuz, aş, iş verdiniz... Ben de kendi üstüme düşen sorumlulukları bildim. Sıkıntı bir kent İstanbul. Millet bizi varlıklı zannetsin diye çek karnesi taşırdık. Cebimizde bir lira para olmazdı. Sıkıntı günler geçirdik.

"ÜVEY ANNEMDEN ŞİDDET GÖRDÜM"

Arabesk müziğin usta sesi Cengiz Kurtoğlu, UçanKuş TV’de yayınlanan “Lerzan’la Çok Mutlu” programına konuk oldu. Kurtoğlu, çocukluk yıllarında annesinin meskeni terk ettiği söyledi. Sanatçı, babasının diğer biriyle evlenmesi sonrası üvey annesiyle yaşadıklarını anlatırken canlı yayında gözyaşlarına boğuldu.

Kurtoğlu, çocukluğunda çok acılı günler yaşadığını söyledi: “Annem 4 yaşındayken konutu terk etti ve babam öbür bir bayanla evlendi. Çocuklukta yaşadığım zahmet babamın bu evliliğiyle başladı. Çocuk yaşta üvey annemden şiddet gördüm. Kış ayında buz üzere suyla beni yıkardı. Akabinde da döverdi.” Lerzan Keyifli da yayın sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Üst Alt