Son Konu

Apple, iOS 13'ün Son Beta Sürümünü Yayınladı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ios-13-un-son-betasi-gelistiriciler-icin-yayinlandi-1562135109.jpg

Apple, iOS 13 işletim sisteminin son beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. Yayınlanan beta sürüm, şirketin yeni işletim sistemini tüm kullanıcılarının hizmetine sunmadan evvel, değişikliklerin son sefer test edilmesi mealine geliyor. Güncelleme, ufak tasarım değişiklikleri ve kimi ince ayarları içeriyor.

İşte iOS 13'ün üçüncü beta sürümünde kullanıcıları bekleyen yenilikler;

55454e2e47c866bb47465b3732cd103497f34d27.jpeg
  • Hane tatbikinin geçiş animasyonları değiştirildi.
  • Apple'ın yeni oyun abonelik sistemi olacak olan Apple Arcade tatbikine, yeni bir tanıtım medyası eklendi.
  • Kullanıcılar, kameralarını açtıkları hengam bir bildirim alıyorlar ve bu bildirim kameralarının 'Güvenli Kayıt' özelliğini desteklemediğini söz ediyor.
  • Bölünmüş ekran faal edildiği vakit, özelliğin etkin edildiğini gösteren bir animasyon gösteriliyor.
  • iPhone XS ve iPhone XR kullanıcıları, görüntü görüşmeleri sırasında kamerayla göz temasını artırmak için geliştirilen yeni bir özelliği deneyimleyebiliyorlar.
  • Klavyede bulunan süreç tuşları tekrar tasarlandı.
  • Ayarlar menüsü altında yeni getirilen bir 'Gürültü Engelleme' seçeneği getirildi.
  • Rehbere eklenen büyük bir al yıldız, acil durum şahıslarını ayırt etmeyi sağlıyor.
iOS 13'ün üçüncü betası, kablosuz olarak indirilebileceği üzere iTunes kullanarak da indirilebilir.

Üst Alt