Latest Thread

Kaynamış soğan suyu ne işe yarar?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

Soğan suyu kadın hastalıklarına iyi gelir mi?​

Soğan suyu, erken menopoz, kısırlık, sancılı adet ağrıları, endometrioma çikolata kisti, sık ve fazla adet görme gibi özellikle kadın hastalıklarına karşı kullanıldığı da görülmüştür.

Kaynatılmış soğan suyu ne zaman içilir?​

Ocakta 5 dakika kaynatıldıktan sonra içine herhangi bir şey eklenmeden öğlen ve akşam yemeklerinden önce bir bardak 15 gün boyunca içilmelidir. Soğan suyu kürü 15 gün düzenli içildikten sonra 6 ay ara verilmeli ve 15 gün daha düzenli olarak içilmelidir.

Soğan küründen fayda gören var mi?​

Soğan A, C ve E vitaminleri açısından zengin doğal bir antibiyotiktir. Soğan kürü adı verilen soğan suyu olarak tüketildiğinde ise birçok hastalığın etkisini ortadan kaldıracaktır. Özellikle kist ve miyom gibi stresli rahatsızlıklar için oldukça etkilidir.

Soğan suyunun ise yaradığını nasıl anlarız?​

SOĞAN SUYUNUN İŞE YARADIĞINI NASIL ANLARIZ? Soğan suyunu ne amaçla kullanıyorsanız o sorununuzun çözülüp çözülmediğine bakarak işe yarayıp yaramadığını anlayabilirsiniz. Örneğin adet söktürücü olarak kullanıyorsanız regliniz başladıysa soğan suyu kürü işe yaramış demektir.

Soğan suyu rahime iyi gelir mi?​

Şimdi sırasıyla soğan suyunun faydalarını madde madde inceleyelim. – Kadınlarda meydana gelen çikolata kisti (endometriosis) ve miyom oluşumlarına karşı tedavi edicidir. – Polikistik over sendromu tedavisinde faydalıdır. – Kadınların yaşadığı adet düzensizliğini ortadan kaldırmaya oldukça etkilidir.

Soğan kürünü kimler kullanabilir?​

Soğan Suyunu Kimler İçemez? Soğan suyu kürünü kan şekeri değerleri normalin altında olan bireyler yani Hipoglisemisi olan kişiler ve adet döneminde olan kişiler kullanmamalıdır. Adet dönemini düzene sokmak isteyen kişiler adet dönemlerinin bittikten sonra 1 hafta geçmesini beklemeli ve öyle kullanmalıdır.

Soğan suyu ne zaman Baslanmali?​

Adet döneminde uygulanmasının hiçbir sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından adet bitiminden sonra 7 gün içinde başlamalıdır.

Soğan suyu tok karnına içilir mi?​

Yağ yakımını hızlandırıyor, zayıflamaya yardımcı oluyor Tek başına zayıflatmasa da özellikle aç karnına içilen soğan suyunun metabolizma hızını artırdığı ve zayıflamaya böylelikle destek verdiği biliniyor.
 

Yazar: moderatör
Article Title: Kaynamış soğan suyu ne işe yarar?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst