Kediler İçin Yapılan Müzik Albümü Listebaşı!

• Konbuyu başlatan iltasyazilim
  • Başlangıç tarihi
I

iltasyazilim

Üye
Amerikan Milli Senfoni Orkestrası'nın solo çello sanatçılarından David Teie'nin kediler için yaptığı 'Music for Cats' albümü, olağan müzik listelerinin birinci sırasına yerleşti

ABD'de Milli Senfoni Orkestrası'nın solo çello sanatçılarından David Teie'nin kediler için çıkardığı olağan müzik albümü 'Music for Cats', iTunes'un Klasik Müzik Listesi'nin ve Amazon İngiltere'nin Orkestra Müziği listesinin birinci sırasına yerleşti Universal etiketiyle çıkan albümde beş şarkı bulunuyor Universal Music geçen eylül ayında yeryüzünde, ilk olarak insanları hedeflemeyen albümünü yayımlayacağını açıklamıştı Şarkılarda Teire'nin çello melodilerine kedilerin mırlamaları ve kuş sesleri eşlik ediyor
Üstünde deney yapılan kedilerin yüzde 77'si kendileri için bestelenen müziklere olumlu tepkiler verdi

Albüm, Teie'nin iki yıllık araştırmalarına dayanıyor Teie, araştırmasından memeli canlıların erken gelişimlerinde duydukları seslere içgüdüsel bir tepki geliştirdiğini savunuyor Teie ve Wisconsin Üniversitesi'nden bilim insanları kedilerin tepki verecekleri iki parça yarattılar Deneyin yapıldığı kedilerin yüzde 77'si kendileri için bestelenen müziklere olumlu tepkiler verirken, diğer müziklere tepkisiz kaldılar Albüm, kedilerin algılayabileceği frekans aralığına kadar ayarlanmış Müzik, kediler heyecanlandırmak yerine sakinleştirip mutlu etmeyi hedefliyor
David Teie: Hayvan dünyasının içine müziği yerleştirmeyi hedefledim

Universal, Teie'nin kitlesel fonlama kampanyası büyük ilgi gördükten sonra albümü çıkarmaya karar verdi Teie, albümün gördüğü büyük ilginin arkasında Birçok kedi sahibi, albümü kendilerinin de hoş bulduğunu, dolayısıyla kediler ve sahipleri aralarında paylaşılan bir deneyime dönüştüdedi Teie ayrıca, Evcil hayvanlarının bizimle yaşama deneyimlerini zenginleştirmek istedim Bu yüzden bu albümü yapmaya karar verdim Hayvan dünyasının içine müziği yerleştirmeyi hedefledimdiye konuştu

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirnicealem üyesi olmak için tıklayınız