Son Konu

Mass Effect Legendary Edition Oyuncuları Paragon'dan Vazgeçmiyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_61010ee7e4500_72303.jpg

Bioware, oyuncuların üçleme boyunca yaptıkları bazı seçimleri ön plana çıkaran bir infografik yayınladı ve bu grafikte oyuncuların büyük ölçüde Paragon oynamayı tercih ettiği, seçimlerini de hep iyilik üzerine yaptığı görülüyor.

Grafikte dikkat çeken ilk şey daha fazla sayıda oyuncunun kadın Shepard olarak oynamayı seçmiş olması. BioWare 2012 yılında Mass Effect 3'ün ardından da bir infografik yayınlamıştı ve orada kadın Shepard seçenlerin oranı sadece %18'di. Şimdiyse bu oran %32'ye kadar çıkmış durumda, özellikle de oyunu ikinci kez oynayanlar bu sefer Jennifer Hale'in performansını görmek istemiş olacaklar.

Virmire görevinde oyuncuların %60'ı Ashley'i kurtarmayı seçerken, Kaidan yine %40'ta kalmış. Ben de oyunu her oynayışımda Ashley'i kurtarmıştım, o yüzden bu sonuca da şaşırmadım.

Ancak bazı önemli görevlerde 'iyiliğin' ne kadar ağır bastığını görmek şaşırtıcı. Virmire'de Wrex'i hayatta tutan oyuncuların oranı tam tamına %94, Rachni Queen'i öldürmeyenlerin oranı ise %93. Genophage'i tedavi edenlerin oranı %96, Tali'yi affedenlerin oranı ise yine %96. Demek ki kimse Mass Effect'te kötü adamı oynamak istemiyor.

İntihar Görevinde en çok hayatta kalan mürettebat Garrus olurken, zavallı Mordin listenin son sırasında yer alıyor.

E7T7D42UYAQ7-fm

Üst Alt