Son Konu

MasterChef Güzide Mertcan'dan Youtuber şikayeti! Güzide Mertcan kimdir?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
guzide_mertcan_yeni_evini_tanitti_buyuklugu_ve_fiyati_dudak_ucuklatti_guzide_mertcan_kimdir_1610694802_563.jpg

MasterChef Türkiye 2019 müsabakası ile tanınan Güzide Mertcan, 7 milyon TL bedelindeki konutuyla günlerce konuşulmuştu. Güzide Mertcan, kendisi ve eşi hakkında hakaret içerikli kelamlar sarf ettiği teziyle ünlü Youtuber Cet Benli hakkında siber zorbalığa maruz kaldığı teziyle hata duyurusunda bulundu.

31 yaşındaki Güzide Mertcan, 2019 yılında özel bir televizyon kanalında katıldığı program ile ismini duyurdu. Eşi Mustafa Özcan ise Dof Robotik isimli şirktin kurusuydu. Yarışa katıldıktan bir mühlet sonra elenen genç bayan, 7 milyon lira bedelindeki konutunun haber olmasıyla magazin gündemine bomba üzere düşmüştü. 

Hakkındaki haberler arından Youtuber Cet Benli, sahibi olduğu toplumsal medya kanalından bir görüntü yayınladı. Görüntüde Güzide-Mustafa Mertcan çiftinin sahibi olduğu lüks hayatla ilgili yorumda bulundu. Cet Benli tarafından yayınlanan görüntü sonrası, savcılığa kabahat duyurusunda bulunan Güzide Mertcan, Benli'nin sarf ettiği sözlerle iftiraya maruz kaldığını huzur ve sükununun bozulduğunu ileri sürdü.

Dilekçesinde Youtuber Benli'nin kendisi ile ilgili rüşvet vererek programda kaldığı, lüks hayatı sayesinde tanınırlığının arttığı üzere gerçek dışı kelamlar sarf ettiğini belirten Mertcan, siber zorbalığa maruz kaldığını, şahsın tanınırlığının yüksek olduğu için hakkında sözlerle onur ve saygınlığının zedelendiğini beyan etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

"ÇOK ÜZGÜNÜM LAKİN MESKEN BİZİM" 

Gelen yorum ve tenkitlerden sonra Güzide Mertcan görüntüsündeki yoruma ekleme yaptı. Ünlü yarışmacı açıklamasında "Özellikle birtakım arkadaşlara sesleniyorum, çok üzgünüm fakat mesken bizim. Biliyorum keşke olmasaydı diyorsunuz; bir firmanın reklamını yapmadım! Aylardır Instagram'da tekraren imal evrelerini paylaştığımız meskeni satıyoruz! Mesken satmak için konut almıyoruz elbette, ancak kısmet işte, koca fabrikasını taşımaya karar verdi, bu mesken yapılırken. Bize yeni yollar, bize yeni konutlar göründü gelecekten!!!" dedi.

KONUTUNUN SON HALİ!

Güzide Mertcan yeni evininin tanıtımını yaptığı görüntüyle yine gündeme geldi. Tv8’de yayınlanan MasterChef Türkiye müsabakasını 3.lükle tamamlayan Güzide Mertcan YouTube kanalı üzerinden çektiği görüntüleri takipçileriyle paylaşıyor.

7 milyon TL’lik villasıyla gündeme gelen Mertcan, eski konutunu sattıktan sonra yeni konutuna tadilat yaptırdı ve çektiği görüntüyle evininin tanıtımını yaptı.

Başakşehir’deki lüks villasıyla gündeme gelen Güzide Mertcan, Büyükçekmece’deki yeni konutunu tanıttı. YouTube hesabından açıklama yapan MasterChef Güzide, "Sizlere eski büyük konutumu sattıktan sonra, satın alarak tadilatını yaptırdığım yeni konutumu göstermek istedim" dedi.

YouTube sayfasında yeni konutunu tanıtan Mertcan şu kelamları lisana getirdi: “Sizlere bu görüntümde, bugüne kadar gelen binlerce iletinin akabinde, eski büyük konutumu sattıktan sonra, satın alarak tadilatını yaptırdığım yeni meskenimi göstermek istedim. Sizlerle birlikte birçok görüntü çektik. Kimileri içerik olarak öylesine hazırlanmıştı fakat kimileri ilgi çekti. Ama her vakit en çok konut ile ilgili görüntüler çok önemli talep gördü ve her vakit yeni konutumu merak eden arkadaşlarımız yoğunlukta oldu."

"Ebetteki bunun talep ediliyor olması, evlerimi size göstermek zorunda olduğum manasına gelmiyor. Fakat bu talebin kökenine inebiliriz. Sizlere bu görüntümde en son meskenimi tanıtacağım. Şimdi taşınmadık. Taşınır mıyız orası da belirli değil zira; sevgili eşim fabrikasını İstanbul Yeşilköy'deki hür bölgeye yapmaya karar verdi. Maalesef uzaklık biraz uzak ve muhakkak ki yakın bir gelecekte bize yeni yollar yeni meskenler göründü."

"Sizlerden tek ricam bu görüntüyü ne kadar izlediğiniz benim için kıymetli değil lakin lütfen, bundan sonra yayınlayacağım görüntüyü daha fazla izleyin. Çünkü orada anlatacaklarımın toplumsal bir sorunun benim tarafımdaki dışa vurumu olarak görüyorum. Birtakım farkındalıkların oluşması için küçük de olsa bir uğraş sarf ediyorum"

Mertcan'ın yeni villası üç katlı olarak öne çıkıyor ve içinde açık havuz ile özel çalışma odası bulunuyor.

Meskenin içinde asansör, kapalı havuz, üç farklı katta mutfak ve jakuzi da var. Meskenin en alt katında ise konuklar için özel konaklama alanı, mutfak ve çocuk odası mevcut.

İşte MasterChef Güzide'nin yeni konutundan yansıyan başka manzaralar...

AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Mertcan, Instagram üzerinden kendisine gelen konutuyla ilgili bir soruya, şu cevabı verdi:

"Bizim sitede 80 tane konut var. Bizimkinden kıymetli binlerce villa var. Muhafazakar aile sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Artık siz yanıt verin o vakit. Binlerce villanın içinde yalnızca neden kapalı olan suçlanıyor?"

'SÜKUT İKRARDANDIR'

MasterChef yarışıyla tanınan Güzide Mertcan, 7 milyon TL kıymetindeki yalısıyla gündeme gelmişti. Mertcan, hakkında çıkan çeşitli haberlerle ilgili olarak toplumsal medya hesabından açıklamada bulundu. Mertcan, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

'Herkese merhaba. Öncelikle daha evvelce açıklama yapma gereği dahi duymadığım ve insanların prestij etmeyeceğini düşündüğüm, ben ve ailem hakkında çıkan temelsiz haber ve bilgiler hakkında, 'sükut ikrardandır.' kelamından yola çıkarak açıklama yapmam, elzem bir hal almıştır. Dün birçok haber sitesinde yayınlanan Güzide'nin 7 milyonluk meskeni, Güzide'nin lüks yaşantısı vb. başlıklı atılan, arka niyetli olduğunu düşündüğüm haberlere karşılık vermek isterim. Öncelikle en çok palavra haber yapılan eşimin ne iş yaptığıyla başlayayım... Biz evlendiğimizde bir firmada maaşlı bir çalışandı. Sonrasında tekraren battığı ancak hiç vazgeçmediği işe tekrar döndü. Ve simülatör üretmeye başladı... Kenarda hiç birikimimiz olmadan yalnızca inandığı iş için gece gündüz çalıştı. Artık ise dünyanın bölüme taraf veren Robotik şirketlerinden birinin sahibi... Daima söylediğimiz üzere biz çok olağan insanlarız. Ve bu yaşananlar biz olağan insanları daha fazla etkiliyor. Binlerce iletiyle bu süreçte beni destekleyenler olmasaydı çok daha sıkıntı olurdu. Tüm destekleyenlere çok teşekkür ederim.'

GÜZİDE MERTCAN KİMDİR?

Yayınlandığı günden beri MasterChef'in favori yarışmacılarından olan Güzide Mertcan, lüks konutuyla toplumsal medyada olay oldu. 31 yaşındaki Güzide Mertcan, özellikle yaptığı tatlılarla şeflerin takdirini topluyor. 

Evli ve 3 çocuk annesi olan Güzide Mertcan, İstanbulda lüks bir villada yaşıyor. Konutunun fotoğraflarını da sık sık toplumsal medya hesabından paylaşan Mertcan'ın konutunun bedeli 7 milyon TL.

Üst Alt