Son Konu

'Çaycı Hüseyin', Mavi Tik Vaadiyle Dolandırıldı

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cayci-huseyin-mavi-tik-dolandirildi-1647342059.jpg

Çocuklar Duymasın dizisinde canlandırdığı ‘Çaycı Hüseyin’ karakteriyle tanınan Alpaslan Özmol, bugün yaşadığı dolandırıcılık olayıyla gündeme düştü. Toplumsal medya hesabına mavi tik rozeti almak isteyen Özmol, bunu sağlayacağını öne süren bir bireye 1.000 TL ücret ödedi. Ama argümana nazaran bu kişi, parayı aldıktan sonra Özmol’a hesabının çalındığını söyleyerek hesabı geri alabilmek için 2.500 TL daha talep etti.

Özmol, bu talebin akabinde dolandırıldığı kuşkusuna kapılarak polise gitti ve kişi hakkında şikâyette bulundu. Yapılan araştırma sonucunda kelam konusu kişinin Mersin’de yaşayan İbrahim T. olduğu tespit edildi. Sonrasında şüphelinin en sık görüştüğü numarayla bağlantıya geçildi.

Şüpheli, savları kabul etmedi

0e7b1d2db88862ddaf6df67442d34e9fe295ae11.jpeg

İbrahim T.’nin en fazla görüştüğü numara, taksici Hüseyin G'ye aitti. Hüseyin G, İbrahim T.’nin müşterisi olduğunu, birçok sefer de taksi ile ATM önlerine gittiklerini, şüphelinin ‘param geldi’ diyerek para çektiğini gördüğünü söyledi. Söze alınan İbrahim T. ise kendisine yöneltilen suçlamayı kabul etmedi.

Dolandırılma teziyle ilgili Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame düzenlendi. İddianamenin kabul edilmesiyle Gemlik 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Gemlik 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen iki duruşmaya da katılmayan İbrahim T. hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı.

Alpaslan Özmol ise Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde verdiği tabirde “Banka üzerinden bin lira gönderdim. Kelam konusu parayı hesabıma mavi tik alınması için vermiştim. Sonrasında bana 2.500 lira daha verirsem hesabımı geri verebileceğini söyledi. Arka niyetli olduğunu anladım. Sonrasında bağlantısı kestim. Ardından sanıktan şikayetçi oldum. Hesabımı da geri alamadım. Yeni hesap açmak zorunda kaldım. Böylece mağduriyet yaşadım. Sanıktan şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum.” tabirlerini kullandı. Evrak, yargılanmanın devam etmesi için Gemlik Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Üst Alt