Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir?

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,889
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
33

Kirpiklerinizi uzun, gür ya da olduğundan daha dikkat alımlı göstermek istediğinizde imdadınıza takmak kirpikler yetişiyor. Kozmetik yerküresinde binlerce modeli bulunan takma kirpikleri meskende kendiniz takmak istediğinizde zorlanıyorsanız püf noktaları öğrenmenizde yarar var. Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir? Takma kirpikler zararlı mıdır? Öğrenmek istiyorsanız kesinlikle metnimize göz atabilirsiniz.

Takma kirpikler günlük tasarrufta pek tercih edilmese de hususî günlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Ihtimamlı hazırlamak isteyen hatunların şimdilerde bir numaralı tercihi arasında olan takma kirpikler, tek tek takılan ve bütün halinde takılan kirpikler olarak ikiye ayrılır. Günlük hayatınızda tek tek takılan kirpikleri tercih ederek daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ama tasarrufu ve takması biraz zahmetlidir. Meskende kendinize kirpik takmak istiyorsanız hazırladığımız adımları izleyebilirsiniz.

PEKALA KİRPİK NASIL TAKILIR?


- Kirpiği cımbız ile paketinden çıkartın. Çıkardığınız kirpiği göz kapağınızın iç kısmına çok gelmeyecek halde gözünüze yapıştırmadan ölçün. Şayet takma kirpik gözünüze büyük geliyorsa dış kısmından biraz kesin, çok yapay bir imaj olmasın.


- Kirpiğin dibine ince bir katman yapıştırıcı sürün. Bu aşamada 15-20 saniye bekleyin ki yapıştırıcınız biraz ağırlaşsın. Yapıştırıcıyı çok likit haldeyken takmaya çalışırsanız kendi kirpiklerinize yapışır ve onları temizlerken kirpiklerinize zarar verebilirsiniz.

- Kirpiği yapıştırırken göz kapağınızın ortasından başlarsanız denetimi daha kolay sağlamış olursunuz. Daha sonra iç ve dış kısımlarını yapıştırın. Tatbik bittikten sonra kirpik diplerinizden siyah bir kalemle geçerek yapışkanlı imgeden kurtulabilirsiniz.
TAKMA KİRPİKLERİN ZARARLARI

Beğenilen yük yaptığı için doğal kirpiklerin incelerek dökülmesine sebep olur. Mahsusen hassas bir göz yapısına sahipseniz ya da alerjiye yatkın bir vücudunuz var ise takma kirpik kullanmamaya ihtimam göstermelisiniz.

İpek kirpik ya da uzun müddet kalıcı takma kirpik yaptırmak istiyorsanız, kesinlikle gittiğiniz klinikte yahut hoşluk merkezinde kullanılan aletlerin hijyenik olmasına itina gösterin.

- Kirpiği yapıştırmak için kullanılan kimyasal yapıştırıcılar enfeksiyona sebep olabilir. Bu yüzden çıkardıktan sonra gözlerinizi antiseptik solüsyon ile temizleyin.

KİRPİK DÖKÜLMESİNE KARŞI HANEDE YAPABİLECEĞİNİZ SISTEMLER


- Kullandığınız takma kirpik, ucuz ya da markasız ise kanserojen tesir oluşturabilir. 

- Çok sık kullanılan takma kirpikleri, kişinin kendi kirpiklerinin uzamasını geciktirir.

- Takmak kirpiklerde biriken güç ve bakteriler gözlerinizde önemli hastalık meydana gelmesine yol açabilir. 
 

Yazar: makaleci
Makale Başlığı: Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Üst