Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

Bilgilihocam.Com katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

  • Lütfen forum kurallarını ihlal etmeyiniz. Keyifli Forumlar Dileriz...

Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir?

Bilgilihocam Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Bakım kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 299 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Bakım
Konu Başlığı Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir?
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci

Kirpiklerinizi uzun, gür ya da olduğundan daha dikkat alımlı göstermek istediğinizde imdadınıza takmak kirpikler yetişiyor. Kozmetik yerküresinde binlerce modeli bulunan takma kirpikleri meskende kendiniz takmak istediğinizde zorlanıyorsanız püf noktaları öğrenmenizde yarar var. Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir? Takma kirpikler zararlı mıdır? Öğrenmek istiyorsanız kesinlikle metnimize göz atabilirsiniz.

Takma kirpikler günlük tasarrufta pek tercih edilmese de hususî günlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Ihtimamlı hazırlamak isteyen hatunların şimdilerde bir numaralı tercihi arasında olan takma kirpikler, tek tek takılan ve bütün halinde takılan kirpikler olarak ikiye ayrılır. Günlük hayatınızda tek tek takılan kirpikleri tercih ederek daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ama tasarrufu ve takması biraz zahmetlidir. Meskende kendinize kirpik takmak istiyorsanız hazırladığımız adımları izleyebilirsiniz.

PEKALA KİRPİK NASIL TAKILIR?


- Kirpiği cımbız ile paketinden çıkartın. Çıkardığınız kirpiği göz kapağınızın iç kısmına çok gelmeyecek halde gözünüze yapıştırmadan ölçün. Şayet takma kirpik gözünüze büyük geliyorsa dış kısmından biraz kesin, çok yapay bir imaj olmasın.


- Kirpiğin dibine ince bir katman yapıştırıcı sürün. Bu aşamada 15-20 saniye bekleyin ki yapıştırıcınız biraz ağırlaşsın. Yapıştırıcıyı çok likit haldeyken takmaya çalışırsanız kendi kirpiklerinize yapışır ve onları temizlerken kirpiklerinize zarar verebilirsiniz.

- Kirpiği yapıştırırken göz kapağınızın ortasından başlarsanız denetimi daha kolay sağlamış olursunuz. Daha sonra iç ve dış kısımlarını yapıştırın. Tatbik bittikten sonra kirpik diplerinizden siyah bir kalemle geçerek yapışkanlı imgeden kurtulabilirsiniz.
TAKMA KİRPİKLERİN ZARARLARI

Beğenilen yük yaptığı için doğal kirpiklerin incelerek dökülmesine sebep olur. Mahsusen hassas bir göz yapısına sahipseniz ya da alerjiye yatkın bir vücudunuz var ise takma kirpik kullanmamaya ihtimam göstermelisiniz.

İpek kirpik ya da uzun müddet kalıcı takma kirpik yaptırmak istiyorsanız, kesinlikle gittiğiniz klinikte yahut hoşluk merkezinde kullanılan aletlerin hijyenik olmasına itina gösterin.

- Kirpiği yapıştırmak için kullanılan kimyasal yapıştırıcılar enfeksiyona sebep olabilir. Bu yüzden çıkardıktan sonra gözlerinizi antiseptik solüsyon ile temizleyin.

KİRPİK DÖKÜLMESİNE KARŞI HANEDE YAPABİLECEĞİNİZ SISTEMLER


- Kullandığınız takma kirpik, ucuz ya da markasız ise kanserojen tesir oluşturabilir. 

- Çok sık kullanılan takma kirpikleri, kişinin kendi kirpiklerinin uzamasını geciktirir.

- Takmak kirpiklerde biriken güç ve bakteriler gözlerinizde önemli hastalık meydana gelmesine yol açabilir. 
 
metin

Yorumlar

Benzer konular Forum Tarih
urgot Sosyal Konular 0 50
urgot Güncel Bilgiler 0 37
admin Bunları biliyormusunuz 0 40
makaleci Kişisel Bakım 0 32
makaleci Kişisel Bakım 0 34
makaleci Yaşam 0 29
makaleci Kişisel Bakım 0 41
makaleci Kişisel Bakım 0 37
makaleci Adım Adım Sağlık 0 32
makaleci Yemek Tarifleri, Mekanlar, Öneriler, Tarifler 0 40
makaleci Kişisel Bakım 0 35
makaleci Kişisel Bakım 0 37
makaleci Kişisel Bakım 0 40
makaleci Kültür & Sanat 0 32
B Kadınca 0 82
yaprak0135 Sağlıklı Yaşam 0 18

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst