Son Konu

Ali Koç, Esporu Bir Spor Olarak Görmediğini Belirtti

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-59c144e17f1ba40cef9bfded7fb004e9d3a43c63.jpg

Fenerbahçe'nin lideri Ali Koç, geçtiğimiz günlerde katıldığı yayında ekibin mali ve maddi durumları hakkında çeşitli açıklamada bulundu.

Açıklamaların içinde Koç, espor hakkında da görüşünü belirtti.

Ali Koç: ''Espor bana nazaran tam bir spor değil.''

Habertürk'te bir programa katılan Fenerbahçe lideri Ali Koç, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan başkanlık seçiminden evvel kulüp hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

3 yıllık sportif ve ekonomik manada yaptıklarından bahseden Koç, espor hakkında da görüşlerini aktardı.

Ali Koç, “Espor ne yazık ki, ne yazık ki diyorum zira saatlerce bilgisayarın önünde oturuluyor. Bana nazaran tam spor değil ancak ismi espor. Ancak o denli espor turnuvaları var ki finallerini 400, 500, 600 milyon kişinin canlı izlediği noktaya gelinmiş vaziyette.” dedi.

Espor hakkında olumlu kanılara sahip olmayan Ali Koç, bu fikirlerine karşın esporun milyonlar tarafından takip edildiğini belirtti.

Ayrıyeten Wimbledon üzere üst seviye spor tertiplerinden daha fazla kişinin espor takip ettiğini söyleyen Koç, gelecekte taraftarların ilgi alanı olabileceğini belirtti.

1907 Fenerbahçe Espor, Fenerbahçe'ye gelebilir.

Şu an 1907 Fenerbahçe Derneği'ne bağlı olan espor kulübü, önümüzdeki günlerde yapılacak olan seçimlerin akabinde kulübe bağlanabilir.

Ali koç, genel konseyde espor kulübünün Fenerbahçe'ye bağlanmasını isteyeceklerini belirtti.

Ülkemizde ve dünya çapındaki birçok değerli spor kulübü, espora olan yatırımlarını gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor.

Artık espor turnuvaları, yüz milyonlarca genç kitle tarafından takip ediliyor ve birebir oranda gelirde getiriyor.

Tahminen de önümüzdeki 10 sene içerisinde espor, futbolu geride bırakacak kadar büyük bir havuza sahip olabilir.

İlginizi Çekebilir

Üst Alt