Son Konu

Cinsel Tacizi Günlük Ortaya Çıkardı: 'Nefsime Hakim Olamadım' Dedi İyi Hal İndirimi Uygulandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-102352bfc27b01d7314ad115935b582eb8edfa29.jpg

İzmir'in Bornova ilçesinde A.B.B. (16) isimli kız çocuğunun günlüğü, üvey baba Engin O.'nun (40) cinsel tacizini ortaya çıkardı. A.B.B.'nin, günlüğünde birçok sefer cinsel tacizi yazdığı hatta kendisini asarak, intihar etmeyi bile düşündüğünü kaydettiği görüldü. Hem A.B.B.'nin sözlerinden hem de günlükten tacizin ortaya çıkmasının akabinde anne J.O.'nun şikayeti üzerine Engin O. tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Hakkında İzmir 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın duruşmasında "Nefsime hakim olamadım" diyen Engin O., yeterli hali indirimiyle 12 yıl 6 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

A.B.B. isimli kız çocuğu, teze nazaran, şimdi 13 yaşındayken, üvey babası Engin O.'nun cinsel tacizine maruz kaldı. Tacizler, yaklaşık 2 sene sürerken, pandemi devrinde A.B.B.'nin tutumlarındaki değişim, anne J.O.'nun dikkatini çekti. Psikiyatrik muayenede A.B.B., cinsel tacizi anlatırken, kendisine depresyon ve anksiyete tanısı koyuldu. Bunun yanı sıra A.B.B.'nin günlükleri de incelenince üvey baba tacizi ortaya çıktı. A.B.B.'nin, kendisini asarak intihar etmeyi bile düşündüğünü belirttiği günlükte "Ben uyurken yanıma geliyor. Ne yaptığını sorduğumda üzerimi örtmek için geldiğini söylüyor. Annem bunları öğrense çoktan boşanmışlardı. Tahminen de çok uzaklara gitmeliyim ancak hiçbir yerde istenmiyorum. O kadar baskı altındayım ki kendimi asmayı düşündüm. Yarın karne günü ve memnun numarası yapmalıyım. Odama kamera koymayı bile düşündüm. Annemler odalarına kilit aldılar. Ben de almak istedim ancak gerçeği asla söyleyemezdim. Canım çok sıkkın. Bana dokunduğunu, taciz ettiğini söyleyemiyorum. Yetti artık çok sıkıldım" yazdığı görüldü.

"Nefsime hakim olamadım ve bacaklarına dokundum"

Hem A.B.B.'nin sözlerinden hem de günlüklerden cinsel tacizin ortaya çıkmasının akabinde anne J.O.'nun şikayeti üzerine Engin O., gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Engin O., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Engin O. hakkında, 'çocuğun cinsel istismarı' suçlamasıyla İzmir 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Karar duruşmasında savunma yapan Engin O., cinsel tacizi itiraf etti. Engin O., "Uyurken üzerini örtmek için odaya girdiğimde A.B.B.'nin bacakları açıktaydı. Nefsime hakim olamadım ve bacaklarına dokundum. İrkilince odadan geri çıktım. Ondan diğer bir şey yapmadım. Bu olaydan sonra A.B.B. bana ön yargılı oldu" diye konuştu.

Yaşadıklarını anlatan A.B.B. ise "İlk olarak konutumuzun çatısında tacize uğradım. Daima birebir şeyleri yapıyordu. Yattığım odanın kapı kolunu sessizce indirip, içeri giriyordu. Ben bunları günlüğüme yazdım. Cinsel taciz, ben günlük tutmaya başlamadan 6 ay evvel başlamıştı" dedi.

Âlâ hal indirimi

Mahkeme heyeti, yapılan yargılamanın akabinde Engin O.'ya 15 yıl hapis verirken, duruşmalardaki yeterli hali ve sabıkasının olmaması nedeniyle cezayı 12 yıl 6 aya indirdi.

Üst Alt