Son Konu

İnsanların Dalganın Büyüklüğünü Anlamadığını Söyleyen Binance CEO’su Çılgın Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
insanlarin-dalganin-buyuklugunu-anlamadigini-soyleyen-binance-ceosu-cilgin-bitcoin-btc-fiyat-hedefini-acikladi-3.jpg

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın kripto para piyasasının göreceği ilgiye karşı hazırlıksız olduğunu söyledi.

Bloomberg Radio ile yaptığı bir sohbette Zhao, Bitcoin’in yükseliş potansiyeli ve borsasının karşılaştığı kullanıcı sayısındaki artış hakkında yorum yaptı. Zhao Bloomberg Radio’ya, Tesla ve MicroStrategy üzere daha fazla kurumun Bitcoin yatırımı yapmaya başlamasıyla kripto para ünitesinin fiyatında patlama yaşanabileceğini söyledi:

“Şu anda, sanırım yalnızca 11 şirket, kurumsal hazinelerinin %1’inden daha azını Bitcoin’e tahsis ettiğini açıkladı. Ve bunun büyük olasılıkla birinci fiyat artışına neden olduğunu düşünüyoruz. Sanırım birinci olarak Microstrategy’den Michael Saylor başlattı. Lakin dünyada 650.000 şirket var… rölâtif olarak esaslı şirketler. Ve hazineleri çok büyük.

Şayet hepsi Bitcoin’e yalnızca %1 tahsis etse şunu göreceğiz… bilemiyorum, Bitcoin fiyatında 1.000 kat daha fazla büyüme… Ve %1’den fazlasını ayırırlarsa, bu daha da büyük olacak. Bu yüzden insanların çarpmak üzere olan dalganın büyüklüğünü tam olarak anlayamadıklarını düşünüyorum.”

Binance CEO’su, önder kripto para ünitesinin mevcut fiyat düzeylerinden %1.900 ile %19.900 ortasında yükseliş kaydedebileceğini varsayım ediyor:

“Fiyat varsayımlarıyla nitekim çok güç. Sanırım 1 milyon dolar, 10 milyon dolara kadar gidebilir. Söylemesi çok güç.”

Zhao ayrıyeten, borsanın 2017 boğa koşusu sırasında gördüğü kullanıcı büyümesi doruğunu aştığını ve bu boğa koşusu sırasında gibisi görülmemiş oranda yeni kullanıcı akını gördüklerini söylüyor:

“Sadece bir fikir vermesi için söylüyorum, Bitcoin yaklaşık 20.000 dolarlık tepeye ulaştığında, her gün 300.000 yeni kayıtlı kullanıcı görüyorduk. Ve bu yalnızca birkaç gün oldu ve sonra bir formda azaldı ve yavaşladı. Artık, bu tepenin üzerinde ve son 2-3 aydır devam eden daima yeni kullanıcı geldiğini görüyoruz. Ve giderek artıyor.”

Üst Alt