Son Konu

Tom Hardy, Venom 2'nin Senaryosuna Yardımcı Olmuş

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Sony 2018'in son dönemlerinde Venom'u meydanlara sürdüğünde kimse gişede büyük bir muvaffakiyet beklemiyordu. Lakin hem Sony'nin başarılı reklam siyaseti hem de sinemada Tom Hardy üzere bir oyuncunun olması ilgi çekti ve sinema gişede 856 milyon dolar civarında bir gelir elde ederek büyük bir sürpriz yaptı. Böylesine başarılı bir sinemanın akabinde devam sinemasının gelmesi de kaçınılmazdı. 

Şimdi daha geçtiğimiz gün Andy Serkis resmen Venom 2'nin direktörlüğüne getirildi. Birinci sinemanın senarist ekibinde bölge alan Kelly Marcel ise yeni sinemanın senaryosunu üstleniyor. Görünüşe nazaran Marcel senaryoyu yazarken sinemanın başrolü Tom Hardy'den de yardım almış.

Gamespot'a konuşan Andy Serkis, "Şu an için sinemanın başlangıç aşamasındayım, yani yolculuğun nasıl gideceğiyle ilgili nispeten saf fikirlere sahibim. Ben görsellik görmekten hoşlanıyorum ve karakterleri nasıl farklı taraflara çekebileceğimize bakacağız. Böylesine kusursuz aktörlerle çalışacak olmaktan ötürü epey heyecanlıyım. Venom mükemmel bir marka. Bana gelip bunu yönetmem istenildiğinde sahiden onur duydum ve bence bu yeni ve çağdaş bir hikaye. İnanıyorum ki sinema çıktığında film tarihinin bir modülü olacak. Tom sahiden işin her yerinde olmak isteyen birisi. Bilhassa işin yazma kısmında Kelly Marcel ile birlikte çalıştılar. Bu durum onlar açısından nispeten değerliydi." dedi. 

Sinemanın yapımcılarından Avi Arad geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda devam sinemasının 18+ olmayabileceğini belirtmişti. "Biliyor musunuz, Venom'u duyduğunuzda, velev Venom'u unutun Carnage'ın ismini duyduğunuzda yalnızca 18+ düşünebiliyorsunuz. Ama şayet sahiden onun hikayesini bilseniz, sahiden çizgi romanları bilseniz orada hiçbir 18+ şeyin olmadığını anlarsınız. O azap çekmiş bir ruh. Vukuat onun ne yaptığı değil, bir bıçağın saplandığını yahut kanın aktığını göstermek zorunda değiliz. Göstermeniz gereken şey motivasyonunun ne olduğu. O bu türlü mi doğdu? Yoksa bu hale mi geldi? Şayet kendinizle bağdaştırabileceğiniz bir bed adam yaratabiliyorsunuz, gayesi vurdunuz demektir" diyerek Carnage hakkında başları karıştırdı.
  • Andy Serkis Resmen Venom 2'nin Direktörü Oldu
  • Venom'un Devam Sinemasında Carnage Bölge Alacak
Venom 2'de kesin olarak Carnage'ı göreceğimizi düşünürsek sinemanın 18+ olmaması büyük bir hayal kırıklığına yol açacaktır. Her ne kadar Spider-Man kainatı konusunda eksper olan Avi Arad hikayelerin 18+ olmadığını söylese de laf konusu Carnage olduğu devir hadiseye sair türlü bakmak imkansız. Bence Serkis, Hardy ve Marcel bu mevzuda Avi Arad'a biraz karşı çıkmak zorundalar. Zira Carnage, "bağ kurulası" bir karakterden fazla vahşetiyle ön plana çıkan bir karakter umarım sinemada bu durum değişmez. 

Venom 2'nin 2 Ekim 2020'de vizyona girmesi bekleniyor. 

Üst Alt