Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Kolay şekilde balıksırtı örgü nasıl yapılır?

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,889
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
33

Örgü saçlar hiçbir hengam modası geçmeyen birebir devranda birbirinden farklı konumlarda kullanılabilecek saç modelleri arasında listenin en başında mekan alıyor. Cool hem de zarif bir görünüme kavuşturan örgü saç modelleri arasında balıksırtı örgü modeli de mekan alıyor. Pekala görünüşte çetin olan balıksırtı örgü kolay bir biçimde nasıl yapılır? Balıksırtı örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? Detaylar haberimizde...

Örgü saç, yüzyıllardır hatunların severek kullandığı bir modeldir. Yıllar geçse de asla modası bitmeyecek olan saç örgülerinde birbirinden farklı çeşitler nokta alıyor. Bunlardan biri de balıksırtı örgü. Görünümü harika adeta inci üzere dizilmiş balıksırtı örgüyü yapmak sandığınız kadar sıkıntı değil. Balıksırtı örgünün pratiğini öğrendiğinizde sık sık yapmak isteyeceğiniz modelin hem püf noktalarını da hem de nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz. Mektepte,iş noktasında, arkadaşlar içtimasında, en kişisel davetlerde velev düğün gününüzde bile kolaylıkla kullanabileceğiniz balıksırtı örgü modelinin en kolay prodüksiyonu yalnızca yasemin.com'da!


BALIKSIRTI ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Klasik balıksırtı örgülü saç modeli için öncelikle saçlarınızın ön kısmından bir tutamı alıp tarayın. Saçlarınız münhasıran ördükten sonra çabucak bozulan yapıdaysa saçlarınıza örmeden sabitleyecek bir eser kullanmalısınız. Ardından elinize aldığınız bu tutamı tepe noktasından başlayarak örmeye başlayın.

Birinci evvel tutamı 3’e ayırıp bir tutamı bir elinizle, vesair 2 tutamı gayri elinde tutun. Sonrasında 2 tutamın arasına tek tutamı alın.


Bu halde 2 kere ördükten sonra saçlarınızın geri kalan kısımlarından tutamları da örgüye katmaya başlayın.  Tüm saçınızı ördükten sonra saçının uç kısımları klasik 3’lü örgü biçiminde örüp lastik tokayla sabitleyebilirsiniz. 

ÇİFT BALIKSIRTI NASIL ÖRÜLÜR?

Öncelikle saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp, her iki tutamı da klasik balıksırtı örgü adımlarına nazaran örmeniz çift örgüyü oluşturacaktır.Yalnız bu defa saçlarınızın tepe kısmından değil, yan kısmından başlamalısınız. 


Ünlü yıldızların da son devirde sıklıkla tercih ettiği ve boxer örgü olarak da bilinen balıksırtı çift örgü saç modelinin parlak görünmesi, gün boyunca örgülerin dağılmadan sabit kalabilmesi için güçlü tutuşlu bir sabitleyici kullanmanız koşul. 
 

Yazar: makaleci
Makale Başlığı: Kolay şekilde balıksırtı örgü nasıl yapılır?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Üst