Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

Bilgilihocam.Com katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

  • Lütfen forum kurallarını ihlal etmeyiniz. Keyifli Forumlar Dileriz...

Kolay şekilde balıksırtı örgü nasıl yapılır?

Bilgilihocam Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Bakım kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Kolay şekilde balıksırtı örgü nasıl yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 306 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Bakım
Konu Başlığı Kolay şekilde balıksırtı örgü nasıl yapılır?
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci

Örgü saçlar hiçbir hengam modası geçmeyen birebir devranda birbirinden farklı konumlarda kullanılabilecek saç modelleri arasında listenin en başında mekan alıyor. Cool hem de zarif bir görünüme kavuşturan örgü saç modelleri arasında balıksırtı örgü modeli de mekan alıyor. Pekala görünüşte çetin olan balıksırtı örgü kolay bir biçimde nasıl yapılır? Balıksırtı örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? Detaylar haberimizde...

Örgü saç, yüzyıllardır hatunların severek kullandığı bir modeldir. Yıllar geçse de asla modası bitmeyecek olan saç örgülerinde birbirinden farklı çeşitler nokta alıyor. Bunlardan biri de balıksırtı örgü. Görünümü harika adeta inci üzere dizilmiş balıksırtı örgüyü yapmak sandığınız kadar sıkıntı değil. Balıksırtı örgünün pratiğini öğrendiğinizde sık sık yapmak isteyeceğiniz modelin hem püf noktalarını da hem de nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz. Mektepte,iş noktasında, arkadaşlar içtimasında, en kişisel davetlerde velev düğün gününüzde bile kolaylıkla kullanabileceğiniz balıksırtı örgü modelinin en kolay prodüksiyonu yalnızca yasemin.com'da!


BALIKSIRTI ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Klasik balıksırtı örgülü saç modeli için öncelikle saçlarınızın ön kısmından bir tutamı alıp tarayın. Saçlarınız münhasıran ördükten sonra çabucak bozulan yapıdaysa saçlarınıza örmeden sabitleyecek bir eser kullanmalısınız. Ardından elinize aldığınız bu tutamı tepe noktasından başlayarak örmeye başlayın.

Birinci evvel tutamı 3’e ayırıp bir tutamı bir elinizle, vesair 2 tutamı gayri elinde tutun. Sonrasında 2 tutamın arasına tek tutamı alın.


Bu halde 2 kere ördükten sonra saçlarınızın geri kalan kısımlarından tutamları da örgüye katmaya başlayın.  Tüm saçınızı ördükten sonra saçının uç kısımları klasik 3’lü örgü biçiminde örüp lastik tokayla sabitleyebilirsiniz. 

ÇİFT BALIKSIRTI NASIL ÖRÜLÜR?

Öncelikle saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp, her iki tutamı da klasik balıksırtı örgü adımlarına nazaran örmeniz çift örgüyü oluşturacaktır.Yalnız bu defa saçlarınızın tepe kısmından değil, yan kısmından başlamalısınız. 


Ünlü yıldızların da son devirde sıklıkla tercih ettiği ve boxer örgü olarak da bilinen balıksırtı çift örgü saç modelinin parlak görünmesi, gün boyunca örgülerin dağılmadan sabit kalabilmesi için güçlü tutuşlu bir sabitleyici kullanmanız koşul. 
 
metin

Yorumlar

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst