Son Konu

İstifa Etti: Ömer Halisdemir İçin 'Darbeci' Diyen İYİ Partili Uğur Songül Sarıtaşlı'ya Soruşturma

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-c9cf8f6a6a24ca8d86fa498e5cb6ebdcbbe7a857.jpg

Tokat'ta 15 Temmuz'un simge kahramanlarından şehit Ömer Halisdemir'e 'darbeci' diyen ÂLÂ Parti Tokat Vilayet İdare Heyeti Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Öte yandan, Sarıtaşlı toplumsal medya hesabından özür dileyip istifa ettiğini duyurdu.

ÂLÂ Parti Tokat İl Yöneticilerinden Uğur Songül Sarıtaşlı, Twitter'da 'Aslanamca' rumuzlu bir hesabın 15 Temmuz ile ilgili yaptığı paylaşıma "Semih Terzi'nin bilakis asıl darbecinin Halis Demir olduğunu da biliyorsunuz değil mi" yorumu yazdı. Bu tabirler kısa müddette büyük reaksiyon çekince Sarıtaşlı evvel paylaşımını sildi, akabinde da hesabını kapattı.

Olayın akabinde DÜZGÜN Parti Tokat Vilayet Lideri Ömer Sağol, toplumsal medya hesabından 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in aleyhine paylaşım yapan İdare Konseyi Üyesi Uğur Songül Sarıtaşlı'nın, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiğini duyurdu.

Özür dileyip istifa etti

Reaksiyon alan paylaşım sonrası hakkında soruşturma açılan Uğur Songül Sarıtaşlı, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamayla, üzgün olduğunu belirterek GÜZEL Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

Sarıtaşlı açıklamasında, "Bir kaç gün önce Twitter'dan atılan bir tweete yaptığım bir yorumun niyetini aşmasından ötürü nitekim çok üzgünüm. Lakin bilinmelidir ki; asker bir baba tarafından yetiştirilen, yeniden asker bir ağabey tarafından korunup kollanan bir bayan olarak bu ülkenin her ferdi üzere vatana, millete, bayrağa, ülkemin ayrılamaz bütünlüğüne ve askerine saygısızlık etmek, şehitlerimizin aziz anılarını yok saymak benim ve ailem için asla ve kata kabul edilemez. Bu çamur ne bana ne ailemdeki hiç bir bireye yapışmaz.

Devranın siyasi enstrümanlarından trollerin kurduğu gafil tuzağa düşmüş olmaktan esef duyuyorum. Başta tüm şehit aileleri, vatan için canını hiçe sayan tüm kolluk kuvvetleri, kuruluşundan beri vazife almaktan onur duyduğum DÜZGÜN Parti teşkilatları ve Sayın Genel Liderim ve çalışma arkadaşlarından kabul edilemez yanılgımdan dolayı binlerce sefer özür diliyorum. Herkesin affına sığınarak; yanlışımın şahsi olduğunu, mensubu olduğum teşkilatı bağlamadığını ve teşkilatımı sıkıntı durumda bıraktığını gördüğüm için parti üyeliğimden istifa etmiş olduğumu belirtmek istiyorum" sözlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Üst Alt