Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Komiser yardımcıları kaç yılda rütbe alır?

moderatör

Yönetici
Mesajlar
1,973
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
33

Komiser Yardımcısı kaç yılda rütbe atlar?​

Rütbelerde ve meslek derecelerinde zorunlu en az bekleme süreleri komiser yardımcıları, komiserler ve emniyet amirleri için 4, baş komiser ile 4.3.2. ve 1. sınıf emniyet müdürleri için 3 yıl olarak belirlendi. Polis amirlerinin bir üst rütbeye terfiinde bu rütbedeki fiili çalışma süresi esas alınacak.

Polis rütbeleri nasıl artar?​

Polis Memurları "Polis Meslek Yüksek Okulu" undan mezun olurlar. Daha sonra, belli dönemlerde açılan sınavlarda başarı gösterenler üst rütbelere kadar terfi olabilirler.

Komiser yardımcılığı kursu kaç ay?​

Madde 45 – Komiser yardımcılığı kursu eğitim programları, Eğitim Dairesi Başkanlığınca hazırlanır ve Genel Müdürün onayı ile yürürlüğe konulur. Kurslar en az 9 ay sürelidir.

Polis memuru nereye kadar yükselebilir?​

Polis memurları PMYO ve POMEM'den mezun olurlar. Daha sonra, belli dönemlerde açılan sınavlarda başarı gösterenler üst rütbelere (Komiser yardımcısı ve Başpolis) terfi olabilirler. İlgili yönetmelik gereği yapılan sınavda başarılı olduktan sonra eğitim sonrası Komiser Yardımcısı rütbesine nisbedilirler.

Komiser kaç yılda Başkomiser olur?​

Polis Akademisi Mezunu Başkomiserler bu rütbede 3 yıl, Komiser Yardımcılığı kursunu bitirmiş Başkomiserlerin bekleme süresi 3 yıldır. Bu süre sonunda Emniyet Amirliği sınavında (o yıl emniyet amiri olacak A sınıfı Akademili başkomiserlerin %10'u kadar B sınıfından A sınıfına amir alınır.)

Kaç yıl sonra başkomiser olunur?​

Başkomiser Olmak İçin Gerekenler Polis Meslek ve Eğitim Merkezi ile Polis Meslek Yüksekokulunu bitiren polis memurları, 2 yıl içinde komiser yardımcılığı sınavına girmeye hak kazanır. Ayrıca, Başkomiser olmak için Polis Akademisi'nin bitirilmesi zorunludur.

Polis 9 1 ne demek?​

9'un biri şeklinde ifadede 9 dereceyi 1 ise kademeyi ifade eder. Yani kademe ilerlemesi, Devlet memurunun bulunduğu kadro derecesi içindeki bir kademeden, bir üst kademeye ilerlemesidir.

Polisler nasıl terfi eder?​

Polis amirlerinin rütbe terfileri 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanununun 55. maddesinde düzenlenmiştir. Maddeye göre: Rütbelere terfi ettirilecek personelin kurullarda görüşülmesi kıdem sırasına göre, rütbelere terfiler ise liyakate göre yapılır. Kıdem sırasının tespitinde, bulunulan rütbeye terfi tarihi esas alınır.
 
Üst Alt
Reklam Engelleme Yasaktır

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler