Son Konu

Analist Benjamin Cowen’e Göre Mevcut Bitcoin (BTC) Döngüsü Türünün Tek Örneği

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
analist-benjamin-cowene-gore-mevcut-bitcoin-btc-dongusu-turunun-tek-ornegi.jpeg

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in mevcut piyasa döngüsünün türünün tek örneği olduğunu kanıtladığını söylüyor. Yeni bir strateji oturumunda Cowen, 456.000 YouTube abonesine Bitcoin’in yüksek piyasa değerinin fiyatı hızlı bir şekilde hareket ettirmeyi zorlaştırdığını açıklıyor:

“Her döngüde, eğriyi yukarı itmek giderek zorlaşacak ve bunun nedeni, yine piyasa kapitalizasyonunun artması [ve] fiyatı artırmak için giderek daha fazla hacim gerektirmesidir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cowen, BTC’nin yatırım getirisi (ROI) kademeli olarak azaldıkça döngünün uzayacağını öngören bir model kullanıyor:

“Her zaman BTC’nin 100.000 dolara gidebilmesi için kurumlara ihtiyacımız olduğunu söyledim. Bizi oraya götürmek için gereken hacim budur. Aynı şekilde, bu kurumların döngüsü ve ben her zaman insanlar tarafından bilinen her kurumun 2021’de Bitcoin konusunda FOMO yaşayacağına şüpheyle yaklaştım ve hepimizin 2022’de satacağını ve birkaç yıl içinde geri döneceğimizi düşündüm. Bunun böyle olacağını sanmıyorum. Bence birçok kurum alana girmeye devam edecek ve bu döngü, gördüğümüz diğer döngülerden biraz farklı olacak.

2013 döngüsüyle birçok karşılaştırma yaptık. Bence 2013 döngüsüne benziyor ama önemli ölçüde uzadı. Bence asıl mesele, bu mevcut döngüde çeşitli hamleler arasındaki zamanın 2013’tekine kıyasla değişmiş olması… Aslında, son piyasa döngüsünden daha düşük getirilere geri döndük.”

Cowen, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmadığı ve potansiyel olarak 30.000 dolar aralığının altına düşmediği birkaç ayı olabileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin‘in mevcut piyasa döngüsünde başka bir “ayağı” kaldığını tahmin ediyor:

“2019’da yaptığımıza benzer bir bakış açısına sahip olacağımızı düşünüyorum, bir süreliğine ya aşağı gideceğiz ya da yatay hareket sergileyeceğiz. Bu konsolidasyon aşamasını yaşayacağız ve ardından yolculuğumuzun bir sonraki ayağına devam edeceğiz ve bu, oraya varmamız için sadece başka bir basamak olacak. Sonunda olacağını düşündüğüm şey bu.”

Üst Alt