Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Korona Virüs Olan Kişiler Kaç Günde İyileşiyor?

devrialem

Yeni Üye
Mesajlar
299
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Yaş
33
Corona virüsü, yaklaşık 1 yıldır ortaya çıkan ve yüz binlerce insanın hayatını alan bir virüs olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan cojavascript virüs, nakil yaptığı kişilere ciddi zararlar veriyor.Corona virüsü bulaşmış kişilerin ne kadar süre iyileşip iyileşmeyeceği oldukça merak konusu. Türkiye ayrıca pek çok kişinin huzursuzluğunun 29 binin üzerinde vakadan kaynaklandığını açıkladı. Sürecin nereye gideceğini ve ne olacağını merak ediyorlar. Corona virüsü salgınından korunmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bununla birlikte, her bireyin bir şekilde yakalanma olasılığı nedeniyle, ne kadar süre iyileşeceği oldukça sorudur.

Uzmanlar, Corona virüs salgınında bireylerin iyileşmesinde yaş, kronik hastalık ve benzeri konuların çok önemli olduğunu belirtiyor. Bireyin yaşının yüksek olması ve kronik hastalığı, Corona virüsünü geçirme olasılığını ağır bir şekilde artırmaktadır. Elbette bu bilgiler istatistiksel olarak paylaşılıyor. 20 yaşında entübe edilen ve hastalığı 80 yaşında evde olan kişilerde bulunur.

Hafif Atlatanlar

Korona virüsü salgınında en sık görülen vakalar, hastalığı oldukça hafif atlatanlardır. Öksürük ilk başta çok hafiftir. Sonrasında kişide balgam akıntısı başlayabilir. Bu balgam genellikle virüs tarafından öldürülen akciğer hücrelerini barındırır.

Bu tür belirtilerin görülmesi durumunda istirahat, bol sıvı tüketimi ve doğru beslenme önerilmektedir. Genellikle ışıktan kurtulan kişiler, Corona virüsünü kendi evlerinde tek başına yenebilir. Belirtilerin bir kısmının ateş ve öksürüğü de içerdiği unutulmamalıdır.

Ağır Atlatanlar

Korona virüsü salgınında herkes hastalıkla hafife alınamaz. Günümüzde bazı hastalar ağır bir viral süreç yaşıyor. Genellikle kişiler enfeksiyonun ilk haftasından sonra ciddi semptomlar gösterir. Durum muhtemelen daha da kötüye gidecek.Bu süreçte genellikle nefes darlığı gibi durumlar yaşar. Akciğerlerde de yanma hissi vardır. Bu yanmanın ana nedeni, akciğer hücrelerindeki Corona virüs savaşlarından kaynaklanmaktadır. Bu süreçte hekim gözetiminde ve denetiminde olmak çok önemli bir detaydır.

Yoğun Bakıma Yatırılanlar

Yoğun bakımda yatan hastalar çok zor bir süreçten geçiyor. Burada yatan hastalara ilk önce uyuşturucuyla uyutuluyor. Daha sonra hastanın durumuna göre solunum cihazlarına bağlanabilir.Yoğun bakıma giren hastaların normal sağlıklı koşullara dönmesi oldukça uzun zaman alabilir. Yoğun bakım ünitesinden çıkarılan hastalar önce normal odalarına alınır. Ardından evde iyileşme devam ediyor. Yoğun bakıma giren hasta sayısı ortalama olarak oldukça düşüktür.

Maske, Mesafe ve Hijyen

Corona virüsü salgını oldukça hızlı bir şekilde bulaşmasına rağmen alınacak küçük ama etkili önlemler sayesinde bu salgından korunmak mümkün. Maske, mesafe ve hijyen, Corona virüsüyle mücadelede en güçlü yöntemlerden biridir.

Salgının büyük ölçüde artması nedeniyle aile üyeleriyle bile mesafenin korunması gerektiği biliniyor. Bunun nedeni olası bir virüsün size ve karşı taraftaki virüsün bulaşmamasıdır.
 

Yazar: devrialem
Makale Başlığı: Korona Virüs Olan Kişiler Kaç Günde İyileşiyor?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Üst